Prof. Stabryła już w czwartek w krakowskim Klubie PCh - o pierwszych wrogach Jezusa

2023-10-06 00:00:00
Prof. Stabryła już w czwartek w krakowskim Klubie PCh - o pierwszych wrogach Jezusa

Serdecznie zapraszamy do Krakowa na ciekawą prelekcję w ramach Klubu „Polonia Christiana” prof. Stanisława Sabryły - autora publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat literatury łacińskiej okresu augustowskiego oraz kultury antycznej. Jego najnowsze dzieło (wyd. Esprit, 2023), któremu poświęcamy to spotkanie, dotyczyć będzie pierwszych prześladowców Jezusa i Jego uczniów. Wstęp wolny!

Prelegent naszego najbliższego spotkania w Krakowie to profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje i należy do wielu towarzystw literackich i naukowych. Jest autorem ok. 200 prac naukowych, popularnonaukowych i literackich, w tym przeszło 30 książek. Zainteresowania naukowe profesora Stabryły obejmują literaturę grecką, rzymską i chrześcijańską, antyczną teorie literatury oraz recepcję antyku w literaturze europejskiej i polskiej.

Kto tak naprawdę był odpowiedzialny za oskarżenie i śmierć Jezusa? Czy prześladowców Chrystusa dręczyły potem wyrzuty sumienia? Skąd pochodził Judasz i jaka jest jego prawdziwa historia? Co o Piłacie mówią najstarsze źródła historyczne? Co sprawiło, że Neron wpadł w obsesję mordowania chrześcijan? O tym dowiemy się nie tylko z najnowszej książki profesora, wydanej przez Wydawnictwo Esprit („Znak, któremu sprzeciwiać się będą. Pierwsi wrogowie Chrystusa”), ale także dzięki organizowanemu przez nasz klub spotkaniu autorskiemu pod podbnym tytułem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do przybycia do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (najbliższe przystanki: Plac Wolnica oraz Św. Wawrzyńca) już w czwartek 12 października 2023 r. na godz. 18:00. Spotkanie pt. „Znakiem sprzeciwu będzie. Pierwsi wrogowie Jezusa” poprowadzi Piotr Podlecki, a jego gościem i zarazem prelegentem będzie prof. Stanisław Stabryła. Prosimy również o powiadomienie o tyw wydarzeniu Państwa znajomych.

Jak zawsze w przypadku naszych spotkań publicznych - wstęp wolny!


piotrskarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.