Promował ”Golgotę Picnic” – teraz postawiono mu zarzuty

2014-12-11 00:00:00
Promował ”Golgotę Picnic” – teraz postawiono mu zarzuty
Osiem zarzutów, w tym sześć dotyczących oszustw finansowych postawiła prokuratura Rafałowi G., szefowi białostockiego Teatru TrzyRzecze. W tam kilka miesięcy temu zorganizowano czytanie bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”.

 

Postawione G. zarzuty dotyczą jego działalności w firmie Graffiti, związanej z jego przedsięwzięciami podejmowanymi w ramach prowadzenia Teatru TrzyRzecze.

 

– Rafał G. usłyszał 8 zarzutów, 6 z nich dotyczy oszustw. Jedno oszustwo dotyczy banku, tu kwota wyłudzenia wynosi 240 tys. złotych. Miało też dojść do innych wyłudzeń, towarów od prywatnych firm z terenu Polski, tu ich straty wynoszą od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – powiedział prokurator Adam Kozub z białostockiej okręgówki.

 

Śledztwo w sprawie G. wszczęto w maju na podstawie doniesień od pokrzywdzonych przedsiębiorców i banku.

 

Dwa kolejne zarzuty dotyczą kwoty 24 tys. zł. Chodzi o uniemożliwienie egzekucji wierzytelności. Wierzycielami są urzędy: miejski i skarbowy w Suwałkach oraz Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. – Miało do tego dojść kiedy Rafał G. oraz jego małżonka, która ukrywała swoją tożsamość pod szyldem innej osoby, prowadzili działalność gospodarczą, wprowadzając przy tym w błąd, powodując straty finansowe swoich kontrahentów – informuje prok. Kozub.

 

Teatr TrzyRzecze zasłynął niedawno zorganizowaniem czytania bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”. Miał być to rodzaj sprzeciwu wobec skreślenia przedstawienia z programu poznańskiego Malta Festival.



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!