Za kilka dni na forum ONZ ma być przedstawiona nowa wersja (tylko nieznacznie zmieniona) skandalicznego dokumentu UNESCO, zalecającego wprowadzenie przez państwa członkowskie edukacji seksualnej już dla najmłodszych dzieci, nawet tych nie mających jeszcze roku. Grupa inicjatywna TFP America Needs Fatima apeluje o przesyłanie drogą elektroniczną protestów na ręce szefowej UNESCO Iriny Bokovej.
Wytyczne dot. edukacji seksualnej, które Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty Nauki i Kultury (UNESCO) opublikowała we wrześniu tego roku, zalecały, by rodzice kupili swoim dzieciom do zabawy lalki o prawidłowej budowie anatomicznej, informowali je o możliwości istnienia różnych relacji seksualnych, wspierali masturbację itp. „Jeśli dziecko dotyka swoich narządów płciowych, to powinno się ignorować to zachowanie” – napisano m.in.
Autorzy okólnika przestrzegali rodziców przed odwodzeniem małych dzieci od ich tożsamości seksualnej, jeśli wykazują zainteresowanie tożsamością inną niż tradycyjna: „Zamieszanie wokół tych kwestii oraz obawa przed homoseksualizmem (homofobia) powodują, iż wielu rodziców i dorosłych ogranicza prawo chłopców i dziewcząt do wyrażania siebie” – stwierdzono w dokumencie.
Autorzy opracowania zabraniali rodzicom „moralizowania”, dlatego, że nie można mówić o tym, że coś jest dobre lub złe, gdy podnoszona jest kwestia wartości. Napisano również, że dzieci w wieku dwóch lat odkrywają przyjemność z dotykania narządów płciowych i w wieku trzech lat mogą chcieć zaangażować się w zabawy seksualne, co należy im umożliwić.
Okólnik powstał przy współpracy UNESCO z amerykańską Radą ds. Informacji i Edukacji Seksualnej (SIECUS), która należy do kontrowersyjnego Instytutu Kinseya.
Alfred Kinsey był seksuologiem, który badał życie seksualne Amerykanów w latach 40. i 50. Pracował na uniwersytecie stanowym w Indianie. Krytycy Kinseya zarzucali mu promowanie pedofilii. Jego Instytut powołał do życia Radę ds. Informacji i Edukacji Seksualnej, która w latach 2002 –2009 otrzymała na swoją działalność dotację z budżetu federalnego USA w wysokości 1,6 mld dol.
Send message to UNESCO Director-General Irina Bokova
Źródło: TFP.org, PiotrSkarga.pl, AS