Przewodnik wyborcy

2007-10-02 00:00:00
Przewodnik wyborcy

Zbliżają się kolejne wybory do Parlamentu RP. Wielu katolików po raz kolejny stanie przed trudnym dylematem dokonania słusznego wyboru, którego na pewno nie ułatwi szum medialny i często zwodnicze hasła głoszone w trakcie kampanii wyborczej. W związku z tym nasze Stowarzyszenie postanowiło wznowić publikację i rozpowszechnianie broszury pt. „Przewodnik Wyborcy”, która po raz pierwszy ukazała się w 2005 r., przed wyborami na urząd Prezydenta Polski i do Parlamentu RP.


„Przewodnik Wyborcy”
możesz pobrać w pliku pdf lub zamówić w tradycyjnej,
papierowej formie wysyłając zamówienie na adres:

SKCh im. Ks. Piotra Skargi, ul. Józefitów 9/4, 30-039 Kraków

W czym może Ci pomóc ten przewodnik?

 „Przewodnik wyborcy” pomoże Ci zagłosować w sposób świadomy i zgodny z katolicką nauką moralną. Ułatwi Ci wykluczenie kandydatów popierających politykę, której nie da się pogodzić z zasadami moralnymi.
Niniejsze opracowanie wskazuje na siedem istotnych kwestii, które z punktu widzenia doktryny katolickiej nie podlegają dyskusji.

***


Zobacz, jak głosował poseł/posłanka z Twojego okręgu wyborczego w sprawie prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych – jednej z siedmiu kwestii poruszanych w „Przewodniku Wyborcy”.
13 kwietnia 2007 r. odbyło się w Sejmie głosowanie nad wnioskiem mniejszości o uzupełnienie art. 38 Konstytucji RP o słowa: „od momentu poczęcia do naturalnej śmierci”
Dyskusja wokół zasadności zmiany obowiązującego „prawa antyaborcyjnego” oraz późniejsze głosowanie były doskonałym sprawdzianem szczerości postaw naszych przedstawicieli w Parlamencie, którzy szli do wyborów z hasłami obrony rodziny, poszanowania zasad chrześcijańskich w życiu społecznym, podkreślając swoje związki z Kościołem.

Pobierz plik pdf i sprawdź, jak głosował poseł/posłanka z Twojego okręgu wyborczego.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.