Przewodnik wyborcy

2007-10-02 00:00:00
Przewodnik wyborcy

Zbliżają się kolejne wybory do Parlamentu RP. Wielu katolików po raz kolejny stanie przed trudnym dylematem dokonania słusznego wyboru, którego na pewno nie ułatwi szum medialny i często zwodnicze hasła głoszone w trakcie kampanii wyborczej. W związku z tym nasze Stowarzyszenie postanowiło wznowić publikację i rozpowszechnianie broszury pt. „Przewodnik Wyborcy”, która po raz pierwszy ukazała się w 2005 r., przed wyborami na urząd Prezydenta Polski i do Parlamentu RP.


„Przewodnik Wyborcy”
możesz pobrać w pliku pdf lub zamówić w tradycyjnej,
papierowej formie wysyłając zamówienie na adres:

SKCh im. Ks. Piotra Skargi, ul. Józefitów 9/4, 30-039 Kraków

W czym może Ci pomóc ten przewodnik?

 „Przewodnik wyborcy” pomoże Ci zagłosować w sposób świadomy i zgodny z katolicką nauką moralną. Ułatwi Ci wykluczenie kandydatów popierających politykę, której nie da się pogodzić z zasadami moralnymi.
Niniejsze opracowanie wskazuje na siedem istotnych kwestii, które z punktu widzenia doktryny katolickiej nie podlegają dyskusji.

***


Zobacz, jak głosował poseł/posłanka z Twojego okręgu wyborczego w sprawie prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych – jednej z siedmiu kwestii poruszanych w „Przewodniku Wyborcy”.
13 kwietnia 2007 r. odbyło się w Sejmie głosowanie nad wnioskiem mniejszości o uzupełnienie art. 38 Konstytucji RP o słowa: „od momentu poczęcia do naturalnej śmierci”
Dyskusja wokół zasadności zmiany obowiązującego „prawa antyaborcyjnego” oraz późniejsze głosowanie były doskonałym sprawdzianem szczerości postaw naszych przedstawicieli w Parlamencie, którzy szli do wyborów z hasłami obrony rodziny, poszanowania zasad chrześcijańskich w życiu społecznym, podkreślając swoje związki z Kościołem.

Pobierz plik pdf i sprawdź, jak głosował poseł/posłanka z Twojego okręgu wyborczego.
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.