Przewodnik wyborcy

2007-10-02 00:00:00
Przewodnik wyborcy

Zbliżają się kolejne wybory do Parlamentu RP. Wielu katolików po raz kolejny stanie przed trudnym dylematem dokonania słusznego wyboru, którego na pewno nie ułatwi szum medialny i często zwodnicze hasła głoszone w trakcie kampanii wyborczej. W związku z tym nasze Stowarzyszenie postanowiło wznowić publikację i rozpowszechnianie broszury pt. „Przewodnik Wyborcy”, która po raz pierwszy ukazała się w 2005 r., przed wyborami na urząd Prezydenta Polski i do Parlamentu RP.


„Przewodnik Wyborcy”
możesz pobrać w pliku pdf lub zamówić w tradycyjnej,
papierowej formie wysyłając zamówienie na adres:

SKCh im. Ks. Piotra Skargi, ul. Józefitów 9/4, 30-039 Kraków

W czym może Ci pomóc ten przewodnik?

 „Przewodnik wyborcy” pomoże Ci zagłosować w sposób świadomy i zgodny z katolicką nauką moralną. Ułatwi Ci wykluczenie kandydatów popierających politykę, której nie da się pogodzić z zasadami moralnymi.
Niniejsze opracowanie wskazuje na siedem istotnych kwestii, które z punktu widzenia doktryny katolickiej nie podlegają dyskusji.

***


Zobacz, jak głosował poseł/posłanka z Twojego okręgu wyborczego w sprawie prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych – jednej z siedmiu kwestii poruszanych w „Przewodniku Wyborcy”.
13 kwietnia 2007 r. odbyło się w Sejmie głosowanie nad wnioskiem mniejszości o uzupełnienie art. 38 Konstytucji RP o słowa: „od momentu poczęcia do naturalnej śmierci”
Dyskusja wokół zasadności zmiany obowiązującego „prawa antyaborcyjnego” oraz późniejsze głosowanie były doskonałym sprawdzianem szczerości postaw naszych przedstawicieli w Parlamencie, którzy szli do wyborów z hasłami obrony rodziny, poszanowania zasad chrześcijańskich w życiu społecznym, podkreślając swoje związki z Kościołem.

Pobierz plik pdf i sprawdź, jak głosował poseł/posłanka z Twojego okręgu wyborczego.
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!