Przyjdź na protest! Już 22 listopada obalamy szkodliwą „strefę czystego transportu” w Krakowie

2023-11-15 00:00:00
Przyjdź na protest! Już 22 listopada obalamy szkodliwą „strefę czystego transportu” w Krakowie

Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.

Złożenie przez komitet społeczny „Kraków dla kierowców” obywatelskiego projektu uchwały nie przeszło bez echa. Poinformowały o nim niemal wszystkie media, ale nie może to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że pod projektem (czyli za likwidacją SCT w Krakowie) podpisało się ponad 7100 osób. To rekord w skali polskiego samorządu!

Z pozyskanych od nas informacji wynika, że Rada Miasta Krakowa ma zająć się tym projektem już w środę 22 listopada – a więc niemal dokładnie rok po kompromitacji radnych, w której za sprawą głosów radnych PO i klubu prezydenta Majchrowskiego uchwalono niezgodną z konstytucją i ustawami, niezwykle szkodliwą społecznie „strefę czystego transportu”.

 

Kluczowe informacje ws. protestu w dniu 22 listopada – przeczytaj i podaj dalej!

Protest pod nazwą Nie dla “strefy czystego transportu” w Krakowie! Nie oddamy miasta! Organizujemy w dniu 22 listopada (środa) w Krakowie jako serię pikiet w różnych miejscach miasta:

  • 14:00, Urząd Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych: pierwsza pikieta, organizowana w czasie sesji Rady Miasta. Będziemy nawoływać do przyjęcia obywatelskiego projektu i tym samym odrzucenia SCT.

  • 15:15, pod „Jubilatem” – róg al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej: zbiórka przed serią pikiet. Szczegółowy podział zadań ustalimy na miejscu. Będziemy nawoływać i mobilizować mieszkańców (w tym kierowców samochodów) do oporu przeciwko SCT. Będziemy też rozprowadzać ulotki alarmujące przed skutkami wprowadzenia „strefy”.

Kontakt do organizatorów – na ten adres lub nr telefonu zgłaszajcie swój udział:

- e-mail: nieoddamymiasta@gmail.com;

- telefon: 453-504-392.

Uwaga! Prosimy o przybycie z kamizelkami odblaskowymi w dowolnym kolorze. Mogą to być najprostsze kamizelki, choćby takie jak te, które trzyma się w samochodzie. Pragniemy dodać, iż nasze protesty to legalne zgromadzenia, które zgłoszone zostały w urzędzie.

 

Dlaczego to takie ważne, aby włączyć się w nasz protest?

Po pierwsze, organizują go zwykli ludzie – mieszkańcy tacy jak Ty. My, jako grupa inicjująca wydarzenie jedynie ponosimy jego koszty. Włączenie się w protest zadeklarowały też inne organizacje społeczne oraz dziesiątki mieszkańców. I takim właśnie chcemy go uczynić – z dala od partyjnych podziałów, po ludzku i po obywatelsku.

Po drugie, nie możemy przegapić tej okazji – presja społeczna jest potrzebna właśnie teraz, kiedy decydują się losy największej inicjatywy uchwałodawczej w polskich samorządach. Czy głos mieszkańców ma trafić na śmietnik? Chcemy, aby radni mieli pełną świadomość tego, w jak ważnej sprawie decydują i jaki jest dominujący głos społeczeństwa Krakowa i Małopolski. Głos, który mówi jasno: zostawcie nas i nasze samochody w spokoju, dajcie nam żyć, a auta wymienimy na nowsze wtedy, gdy będzie nas na to stać, a nie na żądanie panów Majchrowskiego i Franka.

Po trzecie, obywatelski projekt uchwały poparło ponad 7100 mieszkańców, a ile osób pozytywnie oceniło SCT? No właśnie, rok temu, gdy uchwalano to „prawo”, nikt nas nawet nie zapytał o zdanie. Nie będziemy sięgać do opinii z pseudo konsultacji społecznych z 2022 r., gdyż wzięła w nich udział śladowa liczba osób, a nawet wśród nich wielu było przeciwnych! Warto jedynie nadmienić, że w internetowych ankietach (jak np. u Mateusza Jaśko – niezależnego aktywisty, który aż do ogłoszenia wyników nie zajmował stanowiska w sprawie) liczba przeciwników pseudo strefy sięgała 86 procent.

ankieta

 

„Strefę czystego transportu” trzeba uchylić. Nie tylko dlatego, że budzi ona gigantyczne wątpliwości co do niezgodności z Konstytucją RP i ustawami, nie tylko z uwagi na toczące się przed WSA postępowanie w sprawie skargi Wojewody Małopolskiego. Ten bubel prawny trzeba wyrzucić do kosza, gdyż nie uczyni on transportu drogowego bardziej czystym, albo też nie poprawi w Krakowie powietrza – to już udowodniono. Spowoduje natomiast, iż poszkodowani zostaną najbiedniejsi mieszkańcy (szczególnie od drugiego etapu SCT – już za dwa lata!), przedsiębiorcy i turyści. Przy okazji wszyscy zostaniemy wtłoczeni do kolejnego systemu inwigilacji obywateli. Każde auto wjeżdżające do SCT ma być bowiem uprzednio zarejestrowane w państwowym systemie i śledzone kamerami, które planuje się zamontować na rogatkach „strefy”.

Dlatego SCT trzeba powiedzieć NIE! Przyjdź na nasz protest 22 listopada i powiadom znajomych!

 

Ruch społeczny „Nie oddamy miasta”

Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.