Publiczna Modlitwa Różańcowa znów w polskich miastach

2018-01-11 00:00:00
Publiczna Modlitwa Różańcowa znów w polskich miastach
 

 

Instytut Ks. Piotra Skargi wraz z wolontariuszami z Krucjaty Młodych serdecznie zapraszają do udziału w publicznych Modlitwach Różańcowych, które zaplanowano w polskich miastach w styczniu 2018 roku. Stańmy razem z różańcami w dłoniach w Tczewie, Gdańsku i Wysokim Mazowieckim.


Publiczne Różańce cieszą się wśród wiernych rosnącym zainteresowaniem. Jest to praktyka obecna w wielu innych krajach, m. in. w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Jeśli zatem ten piękny, katolicki obyczaj może rozkwitnąć w dużo trudniejszych dla katolickiej mniejszości warunkach bytowania zachodnich społeczeństw, dlaczego nie mógłby rozkwitnąć na stałe w naszym kraju?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest obecność i ofiara modlitewna. Poniżej zamieszczamy listę miast, w których w miesiącu styczniu organizowane są publiczne Modlitwy Różańcowe.

 

12 stycznia, 17:30, Tczew, przed budynkiem Urzędu Miasta, Pl. Piłsudskiego 1

 

13 stycznia, 17:30, Gdańsk, przed budynkiem Rady Miasta, Wały Jagiellońskie 1

 

27 stycznia, godz. 17:00, Wysokie Mazowieckie, przed Urzędem Miasta, ul.

Ludowa 15

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!