Rodzice walczą z laicką indoktrynacją własnych dzieci
2007-09-05 00:00:00
Europejczycy mają dość zlaicyzowanego szkolnictwa, które coraz częściej jest obszarem indoktrynacji, a nie edukacji - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta informuje o walce rodziców we Francji i Hiszpanii o prawo do godnego wychowania dzieci.
W Hiszpanii sprzeciw rodziców budzi nowy obowiązkowy przedmiot "Wychowanie obywatelskie", który ich zdaniem ma na celu formację dzieci w duchu liberalnym. Do najważniejszych założeń nowego przedmiotu należą promocja równości płci i tolerancji wobec "mniejszości seksualnych".
Wielu hiszpańskich rodziców uważa, że "Wychowanie obywatelskie" jest niezgodne z ich sumieniem i żąda zwolnienia swoich dzieci z obowiązku uczęszczania na zajęcia. Do hiszpańskich szkół wpłynęło już ok. 15 tys. tzw. deklaracji niezgodności z sumieniem, w których rodzice nie wyrażają zgody na udział dzieci w demoralizujących zajęciach - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Gazeta przypomina, że propozycje resortu edukacji w ostrych słowach skrytykowała Konferencja Episkopatu Hiszpanii. Biskupi domagają się, aby przedmiot "Wychowanie obywatelskie" nie był obligatoryjny.
"«Wychowanie obywatelskie» jest nie do zaakceptowania w swej formie. Po pierwsze, dlatego że legalnie przekazuje młodzieży antropologię, którą wyznają tylko niektórzy, i w treści, ponieważ jej przesłania nie pozwalają na integralny rozwój osoby" - stwierdził ksiądz kardynał Antonio Camisares w liście pasterskim odczytanym w kościołach prowincji Toledo.
- Nowy przedmiot ma zawierać treści, które stoją w sprzeczności ze światopoglądem wielu osób. Problemem nie są jednak same treści nauczania, ale również ewaluacja samego procesu nauczania - nauczyciele mają nie tylko przekazywać treści, ale również zadbać, by były odpowiednio zasymilowane przez uczniów - mówi w rozmowie z "ND" Mariano Martinez Aedo. Dyrektor Instytutu Polityki Rodzinnej w Madrycie podkreśla, że zarządzenie to uderza w podstawowe prawa rodziców - do wychowania swoich dzieci zgodnie z wartościami, które wyznają. - To kolejny, po zalegalizowaniu związków homoseksualnych, radykalny krok rządu w stronę liberalizacji społeczeństwa - uważa Aedo.
We Francji rodzice stojący na przegranej pozycji w starciu ze zlaicyzowaną edukacją coraz częściej wybierają dla swoich dzieci niepubliczne szkoły katolickie - informuje "Nasz Dziennik." Od 2003 r., daty długiego strajku w sektorze państwowym, prywatne katolickie szkolnictwo cieszy się w tym kraju ciągle wzrastającym zainteresowaniem, a listy kandydatów do tych szkół wydłużają się.
Zgodnie z francuskim prawem katolickie placówki są zobowiązane do przyjmowania uczniów niezależnie od ich religii, uczą się więc w nich dzieci muzułmanów, prawosławnych czy protestantów - przypomina "NDz". Obecnie 97 proc. szkół prywatnych we Francji należy do stowarzyszeń katolickich. Posiadają one łącznie 8,5 tys. placówek, w których kształci się 2,1 mln uczniów na 12 mln francuskiej młodzieży szkolnej.
(źródło: Nasz Dziennik)
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.