Rozpocznij rok 2025 Modlitwą Różańcową z Apostolatem Fatimy i Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi

2024-12-31 00:00:00
Rozpocznij rok 2025 Modlitwą Różańcową z Apostolatem Fatimy i Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.

Pomysł wspólnego odmawiania Modlitwy Różańcowej w pierwszy piątek miesiąca spotkał się z ciepłym i życzliwym odbiorem naszych Przyjaciół. Na kolejną modlitwę do Bazyliki Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz w formule transmisji na żywo na kanale "Przymierze z Maryją" w serwisie YouTube zapraszamy już w najbliższy piątek 3 stycznia o godz. 15:00.

Łączenie się we wspólnej modlitwie o godzinie 15:00 ma ważny wymiar duchowy, choć w codziennym zabieganiu trudno nam znaleźć chwilę wytchnienia o tej porze dnia. Niemniej jednak, warto wziąć pod uwagę, iż jest to godzina Męki naszego Zbawiciela, którego przyjście na świat mogliśmy niedawno świętować. Pozostając w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, chcemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w roku 2024 oraz prosić o siły do stawiania czoła wyzwaniom roku 2025. Naszą modlitwą w sposób szczególny będziemy chcieli objąć wszystkich członków duchowej rodziny Apostolatu Fatimy, jak również naszą Ojczyznę i Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Dlatego też serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie modlitewne, podczas którego odmówimy Różaniec Święty i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także będziemy adorować wraz z kapłanem Najświętszy Sakrament. Będzie to zarazem okazja do bliższego poznania wspólnoty Apostolatu Fatimy i korzyści płynących z przynależności do niej. 

Zapraszamy w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na godzinę 15:00 – osobiście do pięknej świątyni na krakowskim Kazimierzu (Bazylika Bożego Ciała) lub na transmisję online na kanale "Przymierze z Maryją". Link do transmisji:

https://www.youtube.com/live/g2q-Dxmo38s

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.