Sekty – zapomniane zagrożenie. Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza

2022-01-21 00:00:00
Sekty – zapomniane zagrożenie. Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza

Sekty, budują swoją bazę społeczną i materialną często żerują na nieszczęściach ludzkich, dając swoim członkom złudne uczucie opieki, w zamian żądając całkowitego poświęcenia się na rzecz sekciarskiego ugrupowania. „Dlaczego i jak sekty zmieniają ludzi?” – to temat spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 27 stycznia. Gościem Klubu będzie prof. Robert T. Ptaszek – doktor habilitowany nauk humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

W jaki sposób współczesne sekty działają w Polsce, po czym można poznać, że młody człowiek wnika w zgromadzenie, które może zrujnować jego życie? O sektach działających nad Wisłą mówi się coraz rzadziej, ale zagrożenie z ich strony wcale nie jest mniejsze niż przed laty.

 

Te niebezpieczne organizacje wciąż doskonalą swoich członków w socjotechnikach wykorzystywanych do pozyskiwania nowych sympatyków i wcielania w sekciarskie struktury osób, które mają być posłuszne ideom i liderom sekty. Szczególnym zagrożeniem są sekty dla młodych ludzi, przeżywających okresy buntu i kwestionowania autorytetów oraz poznawania nowych osób i organizacji, np. w czasie wakacji.

 

O takim zagrożeniu, nasilającym się w okresie wakacyjnym, przypominano na portalu PCh24.pl w lipcu ub. roku: Kryzys wiary i autorytetów sprzyja szerzeniu się sekt. Dokonując werbunku wśród młodych, wykorzystują ich naiwność lub potrzebę duchowego spełnienia. Sekty odciągają młodzież od rodziny, tradycyjnej wiary, nierzadko też ograbiają z pieniędzy. Początkowo jednak prezentują uśmiechnięte oblicze.

 

O temacie ważnym dla każdego z nas będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 27 stycznia w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 o godz. 17.30. Spotkanie organizują Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”.

 

Gościem klubowego spotkania w stolicy będzie prof. Robert T. Ptaszek. Tematem wykładu oraz dyskusji będą sekty i zagrożenia związane z ich podstępną działalnością oraz ich wpływ na zmiany dokonujące się w ludziach i w ich postawach wobec otoczenia. Z tych radykalnych zmian można odczytywać, że ktoś jest pod wpływem albo już jest wewnątrz sekty.

 

Robert T. Ptaszek jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie filozofii i profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdzie pracuje w Katedrze Filozofii Religii na Wydziale Filozofii. W swojej dotychczasowej działalności naukowej opublikował ponad 150 artykułów i haseł encyklopedycznych. Robert T. Ptaszek należy m.in. do Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, Towarzystwa Naukowego KUL oraz Polskiego Towarzystwa Tomasza z Akwinu.

 

W jego dorobku wydawniczym znaleźć można m.in. takie tytuły, jak:

- Nowa Era religii? Ruch New Age i jego doktryna – aspekt filozoficzny,

- Zmierzch Europy? Perspektywy przyszłości a chrześcijaństwo;

- Ezoteryzm w zachodniej kulturze (współautor Diana Sobieraj).

 

Obecność prof. Roberta T. Ptaszka, prelegenta posiadającego szeroką wiedzę na nurtujący wielu z nas temat obecności sekt w życiu społecznym, jest gwarancją ciekawego spotkania i żywej dyskusji, do udziału w której zachęcamy Państwa.

 

Zapraszamy na spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” zatytułowane „Dlaczego i jak sekty zmieniają ludzi” w czwartek 27 stycznia 2022 r. w sali konferencyjnej Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:30. Wstęp wolny.

W trudnych okresach polskiej historii z Podhala często płynął głos rozsądku i przywiązania do polskości. Dzisiaj, w obliczu niszczenia polskiej szkoły przez lewackich ideologów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Górale chcą wyrazić swój sprzeciw i upomnieć się o normalność procesu edukacji. W sobotę 21 grudnia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci organizują manifestację w Parku Miejskim w Nowym Targu. Protest odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Za wymysły lewackich propagandzistów płacimy wszyscy w podniesionych cenach nośników energii, nowych podatkach i poprzez ukryte koszty, windujące wydatki na produkcję, usługi i funkcjonowanie gospodarstw domowych. O tym, w jaki sposób tzw. walka o ochronę klimatu będzie rzutowała na drenowanie budżetów rodzin i firm dowiemy się na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu 19 grudnia w „Domu Technika”. Tytuł spotkania z dr. Mariuszem Błochowiakiem to „Oszustwo klimatyczne – przyczyny zmian klimatu”.
Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście na świat Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze dni przybliżające nas do Bożego Narodzenia, zwróćmy nasze myśli do betlejemskiej stajenki i zaczerpnijmy nadziei na osobiste odrodzenie. Oddajmy się modlitwie przygotowującej nas do Narodzin Pana i skorzystajmy z rekolekcji prowadzonych przez O. Jana Strumiłowskiego OCist, udostępnionych na kanale PCh24TV. Pomóżmy w ich promocji, aby dotarły do jak najszerszego grona osób.
W niesieniu pomocy ofiarom tegorocznej powodzi na południu Polski konieczne było starcie się z dwoma żywiołami – niszczycielską siłą nieujarzmionej wody i bolesnymi owocami kampanii wrogości wobec Kościoła. Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udowodnili, że sercem, rozumem i ludzką hojnością można wygrać z wieloma przeciwnościami, zwyciężając dobrem i miłością.