Sławomir Skiba: to ideologia, a nie ochrona powietrza stoi za „strefami czystego transportu”

2023-09-25 00:00:00
Sławomir Skiba: to ideologia, a nie ochrona powietrza stoi za „strefami czystego transportu”

Sławomir Skiba – wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. To niezwykle szkodliwe rozwiązanie, pomimo licznych protestów społecznych i sprawy toczącej się przed sądem administracyjnym, wciąż jest propagowane i wdrażane przez władze miasta.

Od początku września 2023 r. komitet „Kraków dla kierowców” zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. To niezwykle szkodliwe rozwiązanie (pisaliśmy o tym więcej tutaj), pomimo licznych protestów społecznych i sprawy toczącej się przed sądem administracyjnym ze skargi wniesionej przez Urząd Wojewódzki, wciąż jest propagowane i wdrażane przez władze miasta. W sprawie „strefy” protestowało także nasze Stowarzyszenie oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Interwencje prowadzone były w wielu licznych instytucjach, w tym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, a także u Rzecznika Praw Obywatelskich, czy też w Polskim Związku Motorowym.

Inicjatywa komitetu „Kraków dla kierowców” spotkała się z żywym i wręcz masowym odbiorem przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Do dnia dzisiejszego podpisało ją drogą cyfrową 4,5 tysiąca obywateli. Kolejnych kilkaset podpisów zebrał dotąd komitet, choć to nie koniec zbiórki, gdyż – jak zaznaczyli jego przedstawiciele podczas poniedziałkowej konferencji – mogą one być zbierane do 11 listopada 2023 roku.

Podczas konferencji dla mediów w dniu 25 września głos zabrał także Sławomir Skiba (prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” i wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi), który udzielił poparcia inicjatywie mieszkańców. Jak zauważył, mamy do czynienia z uchwałą Rady Miasta, która nie jest oparta o rzetelne badania, o faktyczne analizy ekonomiczne i środowiskowe, ale za to wpisuje się w nurt ideologiczny.  - Władze Krakowa tego nie ukrywają. Mówią, jak np. podczas tegorocznego panelu transportowego, że poza dyskusją pozostają kwestie takie jak zrównoważony transport, czy miasta 15-minutowe. Wszystko to mieści się w ramach ideologii zrównoważonego rozwoju. Kto nie wierzy, może spytać miejskich urzędników, którzy na panelach transportowych sami przyznawali, że te wspomniane kwestie ideologiczne są poza dyskusją – powiedział Sławomir Skiba.

Nasz przedstawiciel wspomniał przy okazji o publikacji red. Agnieszki Stelmach pt. „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”, którą na początku marca nasze Stowarzyszenie wydało i nieodpłatnie udostępniło w wersji cyfrowej. Tenże raport można niezmiennie odebrać na stronie piotrskarga.pl/zrownowazony-rozwoj.

Pod obywatelskim projektem uchwały „Kraków dla kierowców” na stronie Biuletynu Informacji Publicznej podpisało się już 4,5 tysiąca mieszkańców, a niezależnie od tego, zbierane są także podpisy w formie papierowej. Przy progu zaledwie 300 podpisów wymaganych dla podjęcia przez krakowską Radę Miasta prac nad inicjatywą uchwałodawczą obywateli, oznacza to, że radni będą musieli obywatelski projekt poddać pod dyskusję i głosowanie.

 

piotrskarga.pl

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.