Spotkanie z s. Michaelą Pawlik

2011-02-23 00:00:00
Spotkanie z s. Michaelą Pawlik

17 Lutego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu, poświęcone przenikaniu religii wschodu w obszary cywilizacji chrześcijańskiej oraz ich wpływu na kształtowanie systemu wartości w społeczeństwach zachodnich. Gościem była s. Michaela Pawlik, która wygłosiła wykład na temat „Inwazja Neopogaństwa”. Spotkanie przyciągnęło licznych słuchaczy do zlokalizowanego na Ostrowie Tumskim muzeum archidiecezjalnego w Poznaniu.

Siostra Michaela Pawlik, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas pracy na misji i studiów w Indiach, w niezwykle interesujący sposób przybliżyła zgromadzonym najważniejsze założenia panującego w tym kraju hinduizmu. Pogłębiając analizę wieloma przykładami siostra Michaela ukazała jak bardzo niesprawiedliwy jest podział społeczeństwa na kasty, jak wykorzystuje się wiarę w reinkarnację do wyzysku i kontroli niższych kast. Zdaniem siostry Pawlik, hinduizm został stworzony przez panujących, aby wykorzystywać niższe warstwy, które przytłoczone systemem wierzeń opartych o reinkarnację pozbawione są jakichkolwiek ambicji zmiany swojej sytuacji materialnej i społecznej.

Wiara w reinkarnację, zgodnie z przytoczonymi przykładami spowodowała w społeczeństwie indyjskim podział na lepszych i gorszych, na wykorzystywanych i panujących, na ludzi i „podludzi”. Powszechna obojętność na losy ludzi najbardziej potrzebujących pomocy powoduje, że śmierć, krzywda i poniżenie człowieka pozostają bez odpowiedzi, a wręcz wskazywane są jako pozytywnie usprawiedliwione przez wiarę.

Siostra Michaela przytoczyła również przykłady, które wskazują na to, że odradzanie się wierzeń w reinkarnację w zachodnich społeczeństwach chrześcijańskich nie jest przypadkowe. W latach 70. dominikanka była nieskutecznie „werbowana” przez organizację „Ordo Templi Orientis”, której członkiem był PRL-owski urzędnik ds. wyznań. Zachęcał on siostrę Michaelę do współpracy w krzewieniu wiary w reinkarnację w Polsce, aby „zapobiegać wojnom na świecie”. Zdaniem siostry jednak konsekwencją przyjęcia wierzeń opartych na hinduistycznym systemie kastowym jest segregacja narodów na lepsze i gorsze. W tak stworzonym świecie, jak uzasadnia siostra Michaela, Polacy mieliby stanowić naród podrzędny w stosunku do np. Anglików czy Francuzów.

Wiara w reinkarnację ułatwia również rozpowszechnianie praktyk eugenicznych, eutanazję czy aborcję. Prowadząca przestrzegła również przed wschodnimi technikami medytacji, które są w Polsce coraz modniejsze i służą rozpowszechnianiu zwodniczego mistycyzmu, który przeciwnie do mistycyzmu chrześcijańskiego oddala od Boga.

Siostra Pawlik przypomniała również, że dzisiejsze pozytywne postrzeganie tej religii wynika między innymi z faktu zchrystianizowania w Europie przekazu hinduizmu: „w usta Buddy włożono słowa Chrystusa”. Wiele niezwykle szkodliwych społecznie treści znajdujących się w źródłowych tekstach Wedyjskich po prostu wykreślono.

Źródło: PiotrSkarga.pl, WA
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.