Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uczciło pamięć ks. Piotra Skargi

2023-02-02 00:00:00
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uczciło pamięć ks. Piotra Skargi
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.

Delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, złożona z wiceprezesa Arkadiusza Stelmacha i szefa Działu Kontaktów Publicznych Piotra Kucharskiego, nawiedziła miejsca pamięci ks. Piotra Skargi wczesnym popołudniem 2 lutego br. To właśnie tego dnia w 1536 roku, w Grójcu przyszedł na świat Piotr Skarga Powęski - późniejszy kapłan, królewski kaznodzieja, wybitny pisarz religijny i zarazem twórca innowacyjnych w tamtych czasach organizacji dobroczynnych. Rocznica ta - podobnie jak dzień narodzin dla Nieba księdza Skargi, a więc 27 września - stanowi zawsze dla naszego środowiska oraz dla wielu polskich patriotów okazję namysłu nad kondycją duchową i moralną naszej Ojczyzny. 

Gorąco zachęcamy do upowszechniania wiedzy o życiu i działalności Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, jak również prosimy o włączenie się w zanoszone przez nas regularnie modlitwy o rychłe dokończenie procesu beatyfikacji naszego Patrona.

PiotrSkarga.pl

Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.
„Mężczyzna. Co to znaczy?” to temat spotkania z red. Krystianem Kratiukiem, na jakie zapraszamy do Poznania na wtorek 25 marca 2025 roku. W dobie celowego zacierania znaczenia męstwa, odpowiedzialności i roli ojca w rodzinie dyskusja o tym, jak uchronić się przed demolowaniem porządku społecznego, opartego na tradycyjnych rolach kobiet i mężczyzn, jest niezwykle aktualna. Szczególnie wobec planów wdrażania szkodliwych programów edukacyjnych, pisanych pod dyktando lewicowych radykałów.
W marcu 1940 roku Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) zadecydowało o skazaniu na śmierć polskich jeńców więzionych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz przetrzymywanych przez NKWD na terenie wschodnich województw II RP. Eksterminacja ponad 20 tys. Polaków rozpoczęła się w kwietniu 1940 i trwała co najmniej do maja 1940 roku.