Sukces kalendarza „365 dni z Maryją”

2019-02-07 00:00:00
Sukces kalendarza „365 dni z Maryją”

Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.

 

Kalendarz „365 dni z Maryją” w 2019 roku zyskał wyjątkową oprawę, w związku z 20. rocznicą beatyfikacji Ojca Pio. Wyniesiony na ołtarze przez papieża św. Jana Pawła II włoski stygmatyk stał się jednym z najpopularniejszych świętych w skali globalnej. O świętym żywocie, cudach za jego pośrednictwem, stygmatach i zapachu świętości dowiadują się kolejne miliony katolików. Z wielką radością możemy zatem odnotować, iż postać św. Ojca Pio przyciągnęła ogromne zainteresowanie naszych Przyjaciół i Korespondentów. Cały 770-tysięczny nakład został rozprowadzony do osób zamawiających lub subskrybujących wydawnictwa Instytutu.

 

Dziękujemy wszystkim zamawiającym i obdarowanym za wierne trwanie przy Chrystusie i propagowanie wizerunku Jego Przenajświętszej Matki. Bardzo liczymy na to, iż odwiedzą Państwo ponownie naszą stronę kalendarz.fatima.pl jesienią 2019 roku. Planujemy bowiem podtrzymanie wieloletniej tradycji i wydanie kolejnej edycji kalendarza „365 dni z Maryją”.

 

 

PiotrSkarga.pl

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!