Już 405 tysięcy osób, w tym 104 prałatów: kardynałów, arcybiskupów oraz biskupów, podpisało Synowską Prośbę („Filial Petition”) do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, zwracając się o „słowo wyjaśnienia”, jako że to „jedyny sposób, by wyjaśnić zamęt narastający pośród wiernych” w kwestii małżeństwa i związków homoseksualnych.
Zdaniem proszących interwencja najwyższego autorytetu jest konieczna, by przeciwdziałać stopniowemu postępowi rewolucji kulturalnej promowanej przez antychrześcijańskie siły, które od dziesiątków lat starają się podważyć przekonania moralne oparte na Ewangelii i prawie naturalnym. Kościół zawsze oświetlał drogę wiary światłem doktryny oraz spójnej dyscypliny, mających swoje podstawy w nauczaniu Pana. Paradoksalnie, światło to przyciąga coraz więcej młodych ludzi z najróżniejszych środowisk społecznych, którzy mają dosyć szkodliwych skutków obecnej rewolucji seksualnej i pragną założyć prawdziwie chrześcijańskie rodziny. Z tego powodu to oni w pierwszej kolejności oczekują od najwyższego zwierzchnika Kościoła potwierdzenia nauczania zawartego w Ewangelii.
Apelujący uważają, że podczas Nadzwyczajnego Synodu na temat rodziny, który odbył się w październiku 2014 roku, światło to, zamiast wzmocnienia, wydawało się słabnąć z powodu rozbieżnych opinii, pojawiających się w sali Synodu, a także poza nią. Tezy te zostały niezwłocznie podchwycone i nagłośnione przez machinę propagandową ruchów dążących do sekularyzacji.
W perspektywie drugiej sesji Synodu na temat rodziny, która odbędzie się w październiku 2015 roku, grupa świeckich wiernych, mająca świadomość, że pozornie nieznaczne ustępstwa moralne mogą mieć katastrofalne skutki, rozpoczęła popularyzację Synowskiej Prośby („Filial Appeal”) oraz założyła stowarzyszenie o takiej samej nazwie, aby upowszechniać wspomnianą petycję. Jak pokazują liczby, inicjatywa ta szybko przyjęła się wśród ludzi, w tym nawet pośród czołowych osobistości katolickich, osoby zaangażowane społecznie, a także naukowców.
Stowarzyszenie Filial Appeal rozprzestrzenia na całym świecie broszurę pt. „Opcja preferencyjna dla rodziny” („Preferential Option for the Family”), której autorami są trzej biskupi: ks. Aldo di Cillo Pagotto, ks. Robert F. Vasa oraz ks. Athanasius Schneider. Stanowi ona przystępną dla czytelnika instrukcję, która w formie stu pytań i odpowiedzi pokrótce, lecz zdecydowanie omawia wszystkie główne problemy zagrożonych kwestii.
Ta inicjatywa znalazła duże poparcie wśród osobistości kościelnych oraz cywilnych. Praca została przetłumaczona na kilka języków i rozesłana do wszystkich biskupów na całym świecie. Ze względu na niezwykłą popularność broszury, konieczny okazał się jej dodruk. Lektura dostępna jest także w języku polskim.
Z prośbą o egzemplarz broszury pt. „Opcja preferencyjna dla Rodziny” („Preferential Option for the Family”) można napisać na adres: segreteria.supplicafiliale@outlook.com. Petycję do Papieża Franciszka można również podpisać na stronie www.ratujmyrodzine.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy