Święta Rita może otrzymać od Polaków nawet 12 000 róż!

maj 2021
Święta Rita może otrzymać od Polaków nawet 12 000 róż!

Święta Rita może otrzymać od Polaków nawet 12 000 róż!

Święta Rita z Cascii należy do ulubionych świętych naszych Przyjaciół. Wielokrotnie pojawiała się kampaniach Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi i za każdym razem polscy katolicy bardzo żywo odpowiadali na wezwanie do uczczenia jej różami, które Święta w szczególny sposób ukochała (w zimie, gdy umierała, zapragnęła ujrzeć różę i jej współsiostra znalazła ją, wyrastającą spod śniegu!). Tym razem trzeba więc podnieść sobie poprzeczkę!

Począwszy od 22 maja, czyli wspomnienia liturgicznego św. Rity, planujemy każdego 22. dnia miesiąca, przez rok, dekorować jej Sanktuarium we włoskiej Cascii tysiącem róż! Razem daje to nam 12 000 róż! Wiemy już na pewno, że uda się nam zapewnić tę wyjątkową dekorację na 22 maja. Natomiast to, ile miesięcznic wspomnienia św. Rity uhonorujemy ulubionymi kwiatami Świętej, zależy już tylko od hojności naszych Dobrodziejów!

Za wszystkich uczestników kampanii dwa razy, 21 maja i 22 lipca, w Sanktuarium w Cascii będzie odprawiona Msza Święta. Również na tych Mszach Świętych nasi przedstawiciele złożą u stóp świętej karty z prośbami i podziękowaniami od naszych Dobrodziejów.

Nasza akcja cieszy się poparciem Ojca Rektora Saktuarium w Cascii Mario De Santis, a także Matki Przeoryszy sióstr augustianek w Cascii Rosy Bernardinis.

Zachęcamy do ofiarowania swoich spraw św. Ricie poprzez wzięcie udziału w tej piękniej kampanii!