Wielki powrót kampanii „Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!”

maj 2021
Wielki powrót kampanii „Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!”

Wielki powrót kampanii „Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!”

Po siedmiu miesiącach od czasu bardzo dobrze przyjętej przez naszych Przyjaciół kampanii „Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!” postanowiliśmy przeprowadzić jej drugą edycję. Rozmachem przebiła ona swoją poprzedniczkę, trafiając aż do 328 000 Polaków!

Ten rewelacyjny wynik świadczy o tym, jak bardzo Polacy kochają Maryję i że wciąż wielką wagę przykładamy jako naród do sfery sacrum w naszym życiu codziennym. Polscy katolicy chcą oddawać swoje domy w opiekę naszej Matce, mieć Jej umiłowane oblicze stale przy sobie oraz poświęcać Jej swoje codzienne zajęcia i trudy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wysłaliśmy Polakom 278 000 tabliczek z Aktem zawierzenia domu Matce Bożej w ramach pierwszej edycji kampanii. Oznacza to, że łącznie już w 606 000 polskich domów i mieszkań znalazła się ta piękna tabliczka, będąca wzruszającym wyrazem duchowej wrażliwości Polaków i odpowiedzią na ich potrzebę oddania się pod opiekę Maryi. To ogromna liczba, która pokazuję siłę polskiego katolicyzmu. Jest nas wielu, a Maryja jest naszą Opiekunką!

Nazwisko każdej osoby, która wzięła udział w tej akcji, zostało zapisane w ozdobnej księdze, a ta zostanie złożona w Sanktuarium Matki Różańcowej w Fatimie, gdzie ponad 100 lat temu Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom.