Święty Krzysztof - w drodze zawsze z Tobą

2013-07-22 00:00:00
Święty Krzysztof - w drodze zawsze z Tobą
Zainicjowana w połowie lipca przez Instytut Księdza Piotra Skargi kampania propagowania chrześcijańskiego i trzeźwego zachowania na drodze spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony Czytelników. W tysiącach liczone są już zamówienia na poświęcony brelok z wizerunkiem świętego Krzysztofa – patrona kierowców, przewoźników, podróżników, pielgrzymów i żeglarzy, który jest głównym symbolem kampanii. Tak jak brelok z hasłem „Nie wstydzę się Jezusa” pojawił się przy wielu plecakach, torbach, kluczach młodych ludzi, tak samo wizerunek świętego Krzysztofa wkrótce zagości w tysiącach samochodów.

Cel kampanii jest bardzo prosty – dotrzeć do jak największej liczby kierowców w Polsce z wezwaniem do modlitwy przed i po podróży oraz do trzeźwego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Pokazać, że dobrze przygotowana podróż samochodem lub innym środkiem transportu nie musi stać się źródłem stresu. Dlatego też stworzyliśmy specjalną stronę internetową pod adresem swietykrzysztof.pl, na której zachęcamy do poznania postaci św. Krzysztofa, a także przypominamy o podstawowych zasadach, jakich każdy katolik powinien przestrzegać w podróży. Z myślą o wszystkich zmotoryzowanych zamieściliśmy na stronie "Dekalog kierowcy”, a także przygotowaliśmy specjalną ulotkę z modlitwami przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Mamy nadzieję, że propagowanie idei odpowiedzialnego, trzeźwego i chrześcijańskiego zachowania kierowców pod patronatem św. Krzysztofa przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na polskich drogach.

 

W ramach akcji każdy może zamówić bezpłatny, poświęcony przez kapłana brelok z wizerunkiem świętego i napisem „jestem katolikiem, w razie zagrożenia mojego życia wezwij księdza”. Otrzyma do niego dodatkowo naklejkę na samochód i ulotkę z modlitwami i informacjami o św. Krzysztofie W zamian apelujemy o wsparcie akcji dobrowolnym datkiem, który posłuży m.in. rozpropagowaniu akcji wśród innych kierowców lub pielgrzymów.

Zamówienia można składać przez stronę swietykrzysztof.pl.

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.