Telewizja Trwam wsparta przez europosłów, Polonię i obrońców praw człowieka

2012-01-11 00:00:00
Telewizja Trwam wsparta przez europosłów, Polonię i obrońców praw człowieka

Helsińska Fundacja Praw Człowieka prosi szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wyjaśnienie zasad przyznawania koncesji na cyfrowym multipleksie. Stosowne stanowiska w tej sprawie zajęli również polscy euro posłowie oraz przedstawiciele Polonii. 

W związku z odrzuceniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wniosku fundacji Lux Veritatis, dotyczącego przyznania miejsca Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie, zainterweniowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Organizacja uznała, że należy sprzeciwić się decyzji KRRiT. W skierowanym do szefa Rady Jana Dworaka piśmie, Fundacja twierdzi, że jej wątpliwości budzi brak informacji o „jasnych oraz transparentnych kryteriach wyboru nadawców" przy rozstrzyganiu konkursu dotyczącego miejsc na platformie cyfrowej. I wskazuje na przypadek Telewizji Trwam. 
 
„Kryteria całej procedury powinny zostać podane do wiadomości opinii publicznej najpóźniej z dniem ogłoszenia konkursu” – twierdzi Fundacja. Zwraca również uwagę na międzynarodowe standardy regulowania działalności nadawczej w drodze koncesji, w tym chronioną przez Europejską Konwencję Praw Człowieka zasadę swobody wypowiedzi oraz konieczność poszanowania zasady pluralizmu. Helsińska Fundacja poprosiła KRRiTo informację na temat szczegółowych kryteriów doboru nadawców w konkursach o koncesję uprawniającą do nadawania w multipleksach cyfrowych, a także o przesłanie uzasadnienia negatywnej decyzji Rady w sprawie negatywnej decyzji dotyczącej Telewizji Trwam.
 
Sprawa trafiła więc na forum międzynarodowe, choć nie tylko ze względu na Helsińską Fundację. Poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Mirosław Piotrowski wraz z eurodeputowanymi Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości skierował pytanie do Komisji Europejskiej. To nie pierwsza interwencja polityków opozycji, chcących zapewnić konserwatywnemu odbiorcy dostęp do katolickiej telewizji w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej Kluby Parlamentarne wspomnianych partii wystosowały listy do Rady.
 
Oburzenia decyzją KRRiT nie kryją przedstawiciele Polonii. Uważają, że w Polsce, w demokratycznym kraju, katolicy powinni mieć wszelkie prawa, aby móc korzystać w sposób normalny, jak każdy inny obywatel, z pełnego dostępu do wszelkich dobrodziejstw technicznych – mówi „Naszemu Dziennikowi” o. Zdzisław Klafka CSsR, duszpasterz posługujący w Niemczech.  Pytania o przyszłość Telewizji Trwam i Radia Maryja padają także w innych rejonach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podczas spotkania opłatkowego w Chicago w parafii św. Stanisława BM Polonia wyrażała swój niepokój w związku z traktowaniem w sposób niedemokratyczny, a nawet represyjny, katolickich mediów w Polsce.
 
 
Źródło: rp.pl. „Nasz Dziennik” 
 
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.