Tusk zapowiada powrót do Karty Praw Podstawowych

2007-12-05 00:00:00

- Jeśli zmienią się okoliczności i wyjaśnione zostaną wątpliwości sceptyków w moim kraju wobec niektórych zapisów Karty, to wrócimy do tematu - powiedział Donald Tusk po spotkaniu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Hansem-Gertem Poetteringiem. Premier rządu polskiego przebywał we wtorek z wizytą w Brukseli, gdzie spotkał się także z premierem Belgii Guy Verhofstadtem oraz przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso.

Jak informuje „Nasz Dziennik”, wyjaśniając decyzję o podpisaniu traktatu reformującego UE wraz z tzw. protokołem brytyjskim, Tusk podkreślił: – Czuję się współodpowiedzialny za proces ratyfikacji traktatu w moim kraju, ale także jeżeli chodzi o finał europejski.

- Jeżeli zdecydowalibyśmy się na podpisanie całej Karty Praw Podstawowych, a ja jestem rzecznikiem takiego rozwiązania, to utrudniłoby to ratyfikację traktatu reformującego – tłumaczył się premier w Brukseli.

Wszystko wskazuje na to, że polski premier zamierza dawkować Polakom "Europę" metodą kropelkową. Na tym tle bardzo interesująca wydaje się wiara, jaką pokłada w Tusku Hans-Gert Poettering, który nazwał polskiego premiera "prawdziwym Europejczykiem z przekonania" i podkreślił, że europarlament ma pełne zaufanie do szefa polskiego rządu – czytamy w „Naszym Dzienniku”

Źródło: „Nasz Dziennik”
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.