Twoja róża u św. Rity w Cascii

maj 2020
Twoja róża u św. Rity w Cascii

Twoja róża u św. Rity w Cascii

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przeprowadziło drugą edycję niezwykle udanej kampanii „Twoja róża u św. Rity w Cascii”. Chcąc prosić św. Ritę o pomoc we wszystkich życiowych trudnościach, a także podziękować Jej za codzienną opiekę nad nami, podarowaliśmy Jej 3880 prawdziwych róż, które 22 maja zostały złożone w Sanktuarium św. Rity w Cascii.

Święta Rita jak nikt poznała niemal wszystkie wymiary ludzkiego cierpienia. Dlatego też wierni z całego świata od lat nazywają ją orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych, a liczne cuda za Jej wstawiennictwem dzieją się do dziś.

Chcąc prosić św. Ritę o pomoc w czasie wszelkich życiowych trudności i podziękować Jej za codzienną opiekę, Stowarzyszenie przeprowadziło drugą edycję kampanii „Twoja róża u św. Rity w Cascii”.

W ramach tej inicjatywy każdy czciciel św. Rity sam mógł zdecydować, ile prawdziwych róż podaruje św. Ricie. W ubiegłym roku ofiarowaliśmy w Cascii łącznie aż 2063 róże. W tym roku udało się poprawić ten wynik, bowiem w imieniu wiernych z Polski przekazaliśmy do sanktuarium aż 3880 kwiatów! Co więcej, całą Bazylikę ozdobiły róże wyłącznie od Darczyńców z Polski. 

Wszyscy uczestnicy kampanii „Twoja róża u św. Rity w Cascii” mogli także przekazać swoje podziękowania i prośby do orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, które wraz z różami przekazaliśmy bezpośrednio do Sanktuarium w Cascii. Miło nam poinformowac, że było ich aż 3076.

Ponadto każdy czciciel św. Rity otrzymał dostęp do filmu Święta Rita – święta od spraw trudnych i beznadziejnych.