Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

2022-11-17 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

Tegoroczny Tydzień Życia i Wolności był drugą edycją wydarzenia, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zrealizowało we współpracy z szerokim gronem organizacji społecznych. Z myślą o naszych Przyjaciołach i Czytelnikach zorganizowaliśmy cztery panele tematyczne, w których nie zabrakło eksperckich głosów z różnych dziedzin oraz wątków polemicznych. Same transmisje z poszczególnych dni uzyskały łącznie ponad 100 tys. wyświetleń. 

Podsumowując Tydzień Życia i Wolności 2022, warto odnotować, iż konferencja ta zgromadziła bogate grono ekspertów. W czterech panelach tematycznych wzięło udział w sumie 18 prelegentów. Łączny czas debat wyniósł ponad 8 godzin. W organizację i promocję wydarzenia włączyło się w sumie 11 organizacji. Z kolei 6 redakcji prasowych objęło Tydzień Życia i Wolności patronatem medialnym.

Zapraszamy do obejrzenia bądź odsłuchania nagrań z transmisji na żywo, prowadzonych na kanale PCh24TV - Polonia Christiana, które zebraliśmy dla Państwa i publikujemy poniżej.

Panel Edukacja. Tytuł debaty: Wojna o duszę polskiej szkoły.
Udział wzięli: prof. Aleksander Nalaskowski, dr Artur Górecki, Barbara Nowak, Łukasz Karpiel (prowadzenie).



Panel Kościół. Tytuł debaty: Kościół jako strażnik wolności.
Udział wzięli: Paweł Lisicki, Grzegorz Górny, Paweł Chmielewski, Krystian Kratiuk (prowadzenie).



Panel Prawa i Wolności. Tytuł debaty: Witajcie w nowym lepszym świecie
Udział wzięli: dr Jakub Majewski, Jerzy Kwaśniewski, Mariusz Dzierżawski, Krzysztof Moszyński, Witold Gadowski (prowadzenie).



Panel Gospodarka. Tytuł debaty: Kryzys gospodarczy - prawdziwe przyczyny
Udział wzięli: dr Cezary Mech, Andrzej Sadowski, Łukasz Warzecha, Paweł Młynarek, dr Paweł Momro (prowadzenie)




PiotrSkarga.pl


We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.