Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

2022-11-17 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

Tegoroczny Tydzień Życia i Wolności był drugą edycją wydarzenia, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zrealizowało we współpracy z szerokim gronem organizacji społecznych. Z myślą o naszych Przyjaciołach i Czytelnikach zorganizowaliśmy cztery panele tematyczne, w których nie zabrakło eksperckich głosów z różnych dziedzin oraz wątków polemicznych. Same transmisje z poszczególnych dni uzyskały łącznie ponad 100 tys. wyświetleń. 

Podsumowując Tydzień Życia i Wolności 2022, warto odnotować, iż konferencja ta zgromadziła bogate grono ekspertów. W czterech panelach tematycznych wzięło udział w sumie 18 prelegentów. Łączny czas debat wyniósł ponad 8 godzin. W organizację i promocję wydarzenia włączyło się w sumie 11 organizacji. Z kolei 6 redakcji prasowych objęło Tydzień Życia i Wolności patronatem medialnym.

Zapraszamy do obejrzenia bądź odsłuchania nagrań z transmisji na żywo, prowadzonych na kanale PCh24TV - Polonia Christiana, które zebraliśmy dla Państwa i publikujemy poniżej.

Panel Edukacja. Tytuł debaty: Wojna o duszę polskiej szkoły.
Udział wzięli: prof. Aleksander Nalaskowski, dr Artur Górecki, Barbara Nowak, Łukasz Karpiel (prowadzenie).Panel Kościół. Tytuł debaty: Kościół jako strażnik wolności.
Udział wzięli: Paweł Lisicki, Grzegorz Górny, Paweł Chmielewski, Krystian Kratiuk (prowadzenie).Panel Prawa i Wolności. Tytuł debaty: Witajcie w nowym lepszym świecie
Udział wzięli: dr Jakub Majewski, Jerzy Kwaśniewski, Mariusz Dzierżawski, Krzysztof Moszyński, Witold Gadowski (prowadzenie).Panel Gospodarka. Tytuł debaty: Kryzys gospodarczy - prawdziwe przyczyny
Udział wzięli: dr Cezary Mech, Andrzej Sadowski, Łukasz Warzecha, Paweł Młynarek, dr Paweł Momro (prowadzenie)
PiotrSkarga.pl


- Różnimy się dzisiaj od współczesnego świata zachodniego wyłącznie tym, że pozostaliśmy wierni wielu zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, której tam już po prostu nie ma – stwierdził podczas dwudniowej konferencji środowisk konserwatywnych „Zderzenie Kulturowe w UE 2022” Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Dokąd zmierza Europa i dlaczego ma w niej nie być miejsca dla wartości chrześcijańskich – takie pytania nasuwają się po spotkaniu środowisk konserwatywnych, które odbyło się 26 i 27 listopada w Warszawie.
W sobotę 3 grudnia 2022 r. w Krakowie rozpoczyna się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, która zainaugurowana będzie Mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako jeden z podmiotów wspierających wędrówkę Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Krakowie, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
„Wielki kapitał a sprawa polska” - pod takim tytułem już w piątek 2 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Naszym prelegentem będzie znany m.in. z wyróżniających się publikacji w piśmie „Polonia Christiana” dr Jakub Wozinski. Zapowiada się niezwykle ciekawy wykład i dyskusja, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.
Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.