Uczciliśmy rocznicę narodzin dla Nieba ks. Piotra Skargi

2022-09-27 00:00:00
Uczciliśmy rocznicę narodzin dla Nieba ks. Piotra Skargi
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie zapomina o swoim Czcigodnym Patronie. W przypadającą na dzień 27 września rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi delegacja Stowarzyszenia na czele z prezesem Sławomirem Olejniczakiem złożyła wieńce z kwiatów pod pomnikiem ks. Piotra Skargi oraz przy Jego sarkofagu.

To już 410 lat, odkąd zasnął w Panu Czcigodny Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga. Z okazji tej rocznicy delegacja naszego Stowarzyszenia nawiedziła pomnik ks. Piotra Skargi przy Placu św. Marii Magdaleny oraz miejsce spoczynku Jego doczesnych prochów - Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. To właśnie ów pomnik stał się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy przedmiotem zainteresowania władz miasta, które planowały usunięcie pomnika z tego miejsca i jego relokację do miejsca mniej godnego. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom i presji społecznej, pomnik pozostał na swoim miejscu.

Wieniec z biało-czerwonych kwiatów, złożony w dniu 27 września 2022 r. pod pomnikiem księdza Skargi przypomina krakowianom oraz turystom odwiedzającym miasto, iż historia Kaznodziei Narodu jest częścią historii i dorobku kulturalnego Krakowa. Podobny wieniec nasza delegacja złożyła przy sarkofagu z doczesnymi szczątkami ks. Piotra Skargi, w nawie kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Tam też wspólnie odmówiono modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji naszego Patrona.

PiotrSkarga.pl
- Różnimy się dzisiaj od współczesnego świata zachodniego wyłącznie tym, że pozostaliśmy wierni wielu zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, której tam już po prostu nie ma – stwierdził podczas dwudniowej konferencji środowisk konserwatywnych „Zderzenie Kulturowe w UE 2022” Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Dokąd zmierza Europa i dlaczego ma w niej nie być miejsca dla wartości chrześcijańskich – takie pytania nasuwają się po spotkaniu środowisk konserwatywnych, które odbyło się 26 i 27 listopada w Warszawie.
W sobotę 3 grudnia 2022 r. w Krakowie rozpoczyna się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej, która zainaugurowana będzie Mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako jeden z podmiotów wspierających wędrówkę Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Krakowie, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.
„Wielki kapitał a sprawa polska” - pod takim tytułem już w piątek 2 grudnia 2022 r. odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu. Naszym prelegentem będzie znany m.in. z wyróżniających się publikacji w piśmie „Polonia Christiana” dr Jakub Wozinski. Zapowiada się niezwykle ciekawy wykład i dyskusja, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.
Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na dwa spotkania z wybitnym kapłanem – rekolekcjonistą, kaznodzieją i kierownikiem duchowym ojcem Piotrem Idziakiem SJ. Ich tematem będzie medytacja ignacjańska w teorii i praktyce. Warto zapamiętać te dwie daty – 1 grudnia i 8 grudnia – i skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia.