Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

2021-04-11 00:00:00
Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.

W 2021 roku Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadła na dzień 11 kwietnia. Jest to święto obchodzone każdego roku w całym Kościele Powszechnym, ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa, który podczas objawień powiedział Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia” (Dz. 299). Nasz Zbawiciel dodał też: „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski” (Dz. 699).

Orędzie Bożego Miłosierdzia pokazuje zatem w sposób zdecydowany, że nawet dla wielokrotnych i zatwardziałych grzeszników jest nadzieja i możliwość uzyskania przebaczenia. Pierwszy krok zawsze stanowi jednak kontakt z kapłanem i skorzystanie z sakramentów świętych. Jak bowiem powiedział Pan Jezus: „Napisz, sekretarko Moja, że kierownikiem dusz jestem Ja Sam, bezpośrednio - a pośrednio prowadzę je przez kapłana i każdą prowadzę do świętości drogą Mnie tylko wiadomą” (Dz. 1784). Dlatego też warto poznać bliżej tę wielką Tajemnicę i z wiarą rozważać niepojęte Miłosierdzie Boże. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera zadanie dzielenia się lekturą duchową ze znajomymi i rodziną. Nigdy nie wiemy, kiedy słowa te trafią do uszu tych, którzy pragną lub nawet wahają się zbliżyć do Boga.

W ramach nowej inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstała strona UfamyTobie.pl. Każdy, kto za jej pośrednictwem dołączy do tej akcji, począwszy od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, aż do końca kwietnia będzie regularnie otrzymywać na swoją skrzynkę e-mailową teksty. To właśnie lektura pozwolą pozwalająca nie tylko z wiarą rozważać niezgłębione Miłosierdzie Boże, ale także stanowiąca idealne uzupełnienie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy Państwa do korzystania ze strony UfamyTobie.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i dzielenia się nią ze znajomymi.

 

PiotrSkarga.pl

W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.
W dniach 6-7 czerwca 2025 r. odbył się zjazd sprawozdawczy Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – funkcjonującej od ponad 30 lat sieci, która zrzesza i koordynuje działania kilkudziesięciu organizacji pro life. Podczas zjazdu z gościnnym referatem wystąpił dr Paweł Momro.