Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

2021-04-11
Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.

W 2021 roku Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadła na dzień 11 kwietnia. Jest to święto obchodzone każdego roku w całym Kościele Powszechnym, ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa, który podczas objawień powiedział Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia” (Dz. 299). Nasz Zbawiciel dodał też: „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski” (Dz. 699).

Orędzie Bożego Miłosierdzia pokazuje zatem w sposób zdecydowany, że nawet dla wielokrotnych i zatwardziałych grzeszników jest nadzieja i możliwość uzyskania przebaczenia. Pierwszy krok zawsze stanowi jednak kontakt z kapłanem i skorzystanie z sakramentów świętych. Jak bowiem powiedział Pan Jezus: „Napisz, sekretarko Moja, że kierownikiem dusz jestem Ja Sam, bezpośrednio - a pośrednio prowadzę je przez kapłana i każdą prowadzę do świętości drogą Mnie tylko wiadomą” (Dz. 1784). Dlatego też warto poznać bliżej tę wielką Tajemnicę i z wiarą rozważać niepojęte Miłosierdzie Boże. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera zadanie dzielenia się lekturą duchową ze znajomymi i rodziną. Nigdy nie wiemy, kiedy słowa te trafią do uszu tych, którzy pragną lub nawet wahają się zbliżyć do Boga.

W ramach nowej inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstała strona UfamyTobie.pl. Każdy, kto za jej pośrednictwem dołączy do tej akcji, począwszy od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, aż do końca kwietnia będzie regularnie otrzymywać na swoją skrzynkę e-mailową teksty. To właśnie lektura pozwolą pozwalająca nie tylko z wiarą rozważać niezgłębione Miłosierdzie Boże, ale także stanowiąca idealne uzupełnienie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy Państwa do korzystania ze strony UfamyTobie.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i dzielenia się nią ze znajomymi.

 

PiotrSkarga.pl

Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu.
Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy Państwa do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.
Reprezentacja naszego Stowarzyszenia w dniu 30 marca 2021 r. przeszła wymagający szlak przez pasmo gór w Beskidzie Żywieckim i Beskidzie Makowskim. W ten sposób włączyliśmy się w zainicjowane w 2009 r. coroczne wydarzenie religijne pod nazwą Ekstremalna Droga Krzyżowa.