Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

2021-04-11
Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.

W 2021 roku Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadła na dzień 11 kwietnia. Jest to święto obchodzone każdego roku w całym Kościele Powszechnym, ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa, który podczas objawień powiedział Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia” (Dz. 299). Nasz Zbawiciel dodał też: „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski” (Dz. 699).

Orędzie Bożego Miłosierdzia pokazuje zatem w sposób zdecydowany, że nawet dla wielokrotnych i zatwardziałych grzeszników jest nadzieja i możliwość uzyskania przebaczenia. Pierwszy krok zawsze stanowi jednak kontakt z kapłanem i skorzystanie z sakramentów świętych. Jak bowiem powiedział Pan Jezus: „Napisz, sekretarko Moja, że kierownikiem dusz jestem Ja Sam, bezpośrednio - a pośrednio prowadzę je przez kapłana i każdą prowadzę do świętości drogą Mnie tylko wiadomą” (Dz. 1784). Dlatego też warto poznać bliżej tę wielką Tajemnicę i z wiarą rozważać niepojęte Miłosierdzie Boże. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera zadanie dzielenia się lekturą duchową ze znajomymi i rodziną. Nigdy nie wiemy, kiedy słowa te trafią do uszu tych, którzy pragną lub nawet wahają się zbliżyć do Boga.

W ramach nowej inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstała strona UfamyTobie.pl. Każdy, kto za jej pośrednictwem dołączy do tej akcji, począwszy od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, aż do końca kwietnia będzie regularnie otrzymywać na swoją skrzynkę e-mailową teksty. To właśnie lektura pozwolą pozwalająca nie tylko z wiarą rozważać niezgłębione Miłosierdzie Boże, ale także stanowiąca idealne uzupełnienie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy Państwa do korzystania ze strony UfamyTobie.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i dzielenia się nią ze znajomymi.

 

PiotrSkarga.pl

Do Wrocławia zapraszamy na środę 27 października, na pokaz filmu pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Natomiast na czwartek 28 października warto zarezerwować czas na spotkanie z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus” w Poznaniu, gdzie będzie można wiele dowiedzieć się o przemilczanych w mass mediach informacjach o tzw. pandemii koronawirusa. Gospodarzami obydwu spotkań będą miejscowe Kluby „Polonia Christiana”.
Redaktor Rafał Ziemkiewicz niedawno osobiście przekonał się, że trend ograniczenia wolności – przed którym często ostrzegał – dotknął także jego – został zatrzymany za poglądy na londyńskim lotnisku Heathrow odwożąc córkę na studia w Anglii. Znany pisarz i publicysta właśnie wydał książkę pt. „Strollowana rewolucja”, która trafia na rynek w rewolucyjnym dla świata okresie. Znany z ciętych ripost i figur retorycznych redaktor będzie na pewno ciekawym prelegentem i dyskutantem na poniedziałkowym (25 października, godz. 17.00) spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.
Zmiany kulturowe po II wojnie światowej, infiltracja lewicowej myśli do hierarchów i duchownych Kościoła Rzymskiego i jego protestantyzacja (szczególnie na Zachodzie), odchodzenie od moralności chrześcijańskiej i otwarcie się na grzech – tak wiele tematów zawartych w kilkudziesięciominutowym filmie, którego powstanie będzie służyć stanięciu w prawdzie i obronie wspólnoty katolickiej, nie tylko w Polsce. Film ten powstał dzięki Przyjaciołom i Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, pragnącym mieć swój wkład w obronę i odnowę Kościoła.
W najbliższy czwartek, 28 października o godz. 18.30, w Auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie o misji, jaką w Kościele Rzymskim ma do spełnienia Kościół w Polsce, będzie można porozmawiać z redaktorem naczelnym „PCh24.pl” i „PChTV” Krystianem Kratiukiem. Pomni słów wyniesionej na ołtarze Św. Faustyny nie możemy mieć wątpliwości, że znad Wisły powinna wyjść iskra, która rozpali na nowo wiarę i odnowi chrześcijaństwo.
Papież Benedykt XVI mówił o „klice homoseksualnej w Kościele”, papież Franciszek o „homolobby”. W Polsce mamy ostatnio do czynienia z ujawnianymi aktami pedofilii, których sprawcami są duchowni. Przenikanie do organizmu Kościoła Katolickiego ludzi żyjących w grzechu jest bolesne szczególnie wówczas, gdy są nimi pasterze, od których oczekujemy przeprowadzenia nas przez życie doczesne do zbawienia. Oczyszczeniu Kościoła i obronie naszej wspólnoty przed złem będzie służył film „Lawendowa mafia”, na którego premierowy pokaz zapraszamy w najbliższy wtorek 19 października na godzinę 18.00 do kina „Kijów” w Krakowie. „Lawendowa mafia” ujawnia mechanizmy i grupy lobbingowe, które pedofilię wprowadziły do organizmu Kościoła.