Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

2021-04-11
Ufamy Tobie - rozważaj z nami Tajemnicę Bożego Miłosierdzia

Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.

W 2021 roku Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadła na dzień 11 kwietnia. Jest to święto obchodzone każdego roku w całym Kościele Powszechnym, ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa, który podczas objawień powiedział Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia” (Dz. 299). Nasz Zbawiciel dodał też: „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski” (Dz. 699).

Orędzie Bożego Miłosierdzia pokazuje zatem w sposób zdecydowany, że nawet dla wielokrotnych i zatwardziałych grzeszników jest nadzieja i możliwość uzyskania przebaczenia. Pierwszy krok zawsze stanowi jednak kontakt z kapłanem i skorzystanie z sakramentów świętych. Jak bowiem powiedział Pan Jezus: „Napisz, sekretarko Moja, że kierownikiem dusz jestem Ja Sam, bezpośrednio - a pośrednio prowadzę je przez kapłana i każdą prowadzę do świętości drogą Mnie tylko wiadomą” (Dz. 1784). Dlatego też warto poznać bliżej tę wielką Tajemnicę i z wiarą rozważać niepojęte Miłosierdzie Boże. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera zadanie dzielenia się lekturą duchową ze znajomymi i rodziną. Nigdy nie wiemy, kiedy słowa te trafią do uszu tych, którzy pragną lub nawet wahają się zbliżyć do Boga.

W ramach nowej inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstała strona UfamyTobie.pl. Każdy, kto za jej pośrednictwem dołączy do tej akcji, począwszy od poniedziałku po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, aż do końca kwietnia będzie regularnie otrzymywać na swoją skrzynkę e-mailową teksty. To właśnie lektura pozwolą pozwalająca nie tylko z wiarą rozważać niezgłębione Miłosierdzie Boże, ale także stanowiąca idealne uzupełnienie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy Państwa do korzystania ze strony UfamyTobie.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i dzielenia się nią ze znajomymi.

 

PiotrSkarga.pl

Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Jeszcze tylko dwa trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.
Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.
Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.
Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.