USA: nie można zmuszać pracowników do udziału w paradzie pederastów
2010-10-19 00:00:00
Sąd apelacyjny w Kalifornii podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu okręgowego w sprawie zmuszenia strażaków z San Diego do wzięcia udziału w obscenicznej paradzie pederastów. Sędzia zaznaczył, że władze miasta nie mogą zmuszać do tego podlegających im pracowników.
Sprawa dotyczyła czterech strażaków z San Diego, którzy zostali zmuszeni do pojechania wozem strażackim na paradę homoseksualną. Strażacy skarżyli się, że byli nagabywani i molestowani seksualnie. Pod ich adresem pederaści kierowali niewybredne uwagi oraz robili obsceniczne gesty. Symulowali również akt seksualne.
Mimo zdecydowanego sprzeciwu strażacy zostali przymuszeni przez władze miasta do wzięcia udziału w gorszącej paradzie, po której przechodzili wielomiesięczne terapie psychiatryczne.
Kapitan John Ghiotto oraz strażacy Jason Hewitt, Alex Kane i Chad Allison wygrali sprawę w lutym 2009 r. Sąd okręgowy przyznał im łączne odszkodowanie w wysokości 34 tys. dol., jak również zwolnił z ponoszenia kosztów procesu. Mimo, że władze miasta zmieniły swoją politykę, po tym jak strażacy zaskarżyli je do sądu w 2007 r., to jednak później urzędnicy stwierdzili, że jeśli nie będzie chętnych do udziału w paradzie wolontariuszy, wówczas władze będą mogły przymusić do tego innych strażaków.
Sad apelacyjny potwierdził, że strażacy doświadczyli poważnego molestowania seksualnego i że stworzono im wrogie środowisko pracy, co jest niezgodne z prawem. Uznały, iż władze miasta nie mają prawa przymuszać swoich podwładnych do wzięcia udziału paradach homoseksualnych.
Komentując orzeczenie sądu, kapitan Ghiotto nie mógł wyjść z podziwu, ile pieniędzy miasto było w stanie przeznaczyć na proces. - Kwota, jaką miasto wydało na tę sprawę jest oszałamiająca – Założę się, że chodzi o kilka milionów dolarów. Tymczasem, cała sprawa mogła być rozwiązana w ciągu zaledwie jednego dnia. Oni wiedzieli dwa lub trzy dni wcześniej, że nie chcemy uczestniczyć w paradzie.
Władze miasta rozważają ponowne odwołanie się od decyzji sędziego apelacyjnego.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Komentarz PiotrSkarga.pl:
Czy USA są jeszcze krajem osławionych swobód i wolności?
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!