USA: wzrasta liczba katolickich stacji radiowych

2007-10-29 00:00:00

W USA bardzo dynamicznie rozwija się radiofonia katolicka. W całym kraju powstają nowe rozgłośnie, których wkrótce ma być 220, czyli około półtora razy więcej niż obecnie - poinformowało Katolickie Stowarzyszenie radiowe (CRA).

Szef CRA Stephen Gajdosik wyjaśnił, że Federalna Komisja Komunikacyjna (FCC), która zajmuje się przyznawaniem licencji stacjom radiowym, pozytywnie rozpatrzyła nowe wnioski koncesyjne dla kilkudziesięciu katolickich rozgłośni niekomercyjnych z całego obszaru USA. Wsród stacji starających się o prawo do nadawania religijnych programów są wierni z tak odległych od siebie obszarów jak półwysep Floryda, czy Alaska.

Jak podkreśla szef CRA wspólny cel, jakim jest perspektywa ewangelizacji przez media spowodowała, że diecezje, sponsorzy, grupy i organizacje kościelne oraz prawnicy zrobili wszystko, co było możliwe, by dla dobra Kościoła otrzymać koncesje radiowe. – W dzisiejszej kulturze zdominowanej przez media, Kościół potrzebuje narzędzi, by głosić prawdę o Jezusie Chrystusie. Nasza organizacja wydatnie w tym pomaga - dodał Gajdosik.

Obecnie na obszarze USA działa 150 katolickich rozgłośni. Na rynku mediów Stanów Zjednoczonych obowiązują specjalne antykoncentracyjne regulacje. W 2003 roku FCC ogłosiła, że jeden nadawca może mieć na własność maksimum 8 stacji radiowych.

Według ostatnich badań marketingowych 233 miliony Amerykanów słucha radia przynajmniej raz w tygodniu.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.