W. Brytania: biskup opuścił szeregi ”Amnesty International”

2007-08-21 00:00:00

Ordynariusz katolickiej diecezji East w Anglii bp Michael Evans złożył rezygnację z członkostwa w organizacji „Amnesty International”, do której należał od 1976 roku. Podjęcie tego kroku tłumaczył swoim sprzeciwem wobec decyzji rady tej organizacji o popieraniu aborcji. Jak informuje Radio Watykańskie, w latach osiemdziesiątych bp Evans był członkiem rady Sekcji Brytyjskiej tej organizacji, koordynował jej działania na rzecz uwolnienia więźniów sumienia z sowieckich łagrów oraz przez wiele lat przewodniczył komisji wspólnej koordynującej działania religijnych instytucji broniących praw człowieka.


Biskup Evans wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że Kościół katolicki nie chce karać kobiet przeżywających uraz poaborcyjny. Potrzebują one współczucia i uzdrowienia. Nie może to jednak przysłaniać obowiązku bronienia najsłabszych i najbardziej bezbronnych form życia ludzkiego.


Hierarcha zacytował słowa Międzynarodowej Konwencji Praw Dziecka, która stwierdza, iż „dziecko wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”. Zauważył, że jest to istotna część praw człowieka, do których obrony powołana jest właśnie Amnesty International. Bp Evans podkreślił, że aborcja nie należy do praw człowieka, a aktualne stanowisko „Amnesty International” w tej sprawie kompromituje tę instytucję.


17 sierpnia Amnesty International opowiedziała się za depenalizacją aborcji i ułatwieniem dostępu do niej kobietom, w przypadku zagrożenia ich zdrowia lub naruszenia ich praw – przypomina Radio Watykańskie.

(źródło: Radio Watykańskie)
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.