W. Brytania: biskupi szkoccy krytykują nierzetelny sondaż
2007-12-03 00:00:00
Przedstawiciele Kościoła katolickiego w Szkocji podważają wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut "YouGov" na temat stosunku brytyjskich katolików do aborcji. Z wyników niedawnego sondażu, którego zleceniodawcą była amerykańska organizacja "Katolicy za wolnym wyborem", wynika, że 43 proc. brytyjskich katolików, którzy wypełnili ankietę, popiera zabijanie dzieci nienarodzonych – informuje KAI.
Katolickie pismo "The Universe" ujawniło, że uczestnicy sondażu, którym za udział płacono 50-75 pensów, mieli odpowiedzieć na pytania, czy popierają prawo kobiet do aborcji w przypadku niechcianych ciąż i czy biskupi katoliccy "nie poświęcają zbytniej uwagi temu tematowi". Dziennikarze gazety dowiedzieli się, że spośród łącznej liczby 1983 osób, odpowiadających na pytania, tylko 222 to katolicy.
John Deighan, parlamentarzysta reprezentujący Konferencję Episkopatu Szkocji, przypomina, że w Wielkiej Brytanii żyje 4,8 mln katolików i zwraca uwagę, że w ankiecie nie zapytano, czy jej katoliccy uczestnicy są praktykujący. Ponadto, zdaniem posła, próba sondażowa nie była reprezentatywna i jej wyniki są wątpliwe.
Jednocześnie przypomniał on, że Benedykt XVI w swojej książce "Jezus z Nazaretu" pisze o tych katolikach, którzy przyjmują postawy konformistyczne, akceptując poglądy wyrażane przez ogół społeczeństwa. "Wierni muszą wiedzieć, jakie jest stanowisko Kościoła w konkretnej sprawie. Biskupi szkoccy dołożą wszelkich starań, by katolicy nie mieli takich wątpliwości. Musimy odpierać przeważające poglądy, wbijane ludziom do głów przez społeczeństwo, które sugerują, jakoby aborcja była dobra i że kobiety jej potrzebują" - powiedział przedstawiciel Kościoła w szkockim parlamencie.
Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.