W. Brytania: kolejny etap dechrystianizacji - wielokulturowość

2007-11-06 00:00:00

Jeśli Brytyjczycy chcą nadal obchodzić Boże Narodzenie, władze muszą również uznać święta innych wielkich religii, przystosowując się w ten sposób do życia w społeczeństwie wielokulturowym i wspierając integrację imigrantów - do takiego wniosku doszli naukowcy z Instytutu Badań Polityki Publicznej (IPPR).


Według poczynionych przez nich obserwacji Brytyjczycy nie mogą już "określać się jako naród chrześcijański, ani szczególnie religijny", gdyż uczęszczanie do kościołów jest na najniższym poziomie w historii. Konsekwencją tego jest według naukowców z IPPR konieczność publicznego uznania kultur i tradycji mniejszości. Taka powinna być bowiem, według nich, odpowiedź na nieuchronne zmiany kulturowe zachodzące w społeczeństwie.

Naukowcy z IPPR nie są niestety w takim myśleniu odosobnieni. Już w grudniu ub. r. przez Wielką Brytanię przetoczyła się debata nt. świętowania Bożego Narodzenia, gdy przedsiębiorstwa i szkoły zabroniły jakichkolwiek odniesień do tego chrześcijańskiego święta, aby nie urazić wyznawców innych religii. 74 proc. pracodawców zakazało wówczas dekoracji bożonarodzeniowych, w szkołach zrezygnowano z tradycyjnych jasełek, na świąteczny posiłek podano indyka, jak w amerykańskie Święto Dziękczynienia, a jeśli już odbył się koncert kolęd, to w wersji reggae.

W Birmingham, drugim co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii, już w 1998 r. rada miasta stworzyła Winterval - celebrację międzyreligijną, która trwa od października do stycznia, obejmując muzułmański Ramadan, hinduskie Diwali, chrześcijańskie Boże Narodzenie i żydowską Chanukę.

Natomiast telewizja Channel Four przygotowała w 2006 r. dającą do myślenia prowokację: "Merry Christmas" ("Radosnego Bożego Narodzenia") życzyła widzom kobieta ubrana w islamski kwef, zasłaniający jej całą głowę z wyjątkiem oczu.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.