W Bazylice na Skałce: 24 godziny modlitwy o pokój na Ukrainie i w świecie

2022-03-04 00:00:00
W Bazylice na Skałce: 24 godziny modlitwy o pokój na Ukrainie i w świecie

W piątek 4 marca w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce w Krakowie rozpocznie się 24-godzinny modlitewny szturm „24 GODZINY ZA POKÓJ”. Zróbmy wszystko co możemy, aby konflikt wojenny za naszą wschodnią granicą zakończył się jak najszybciej i nie objął kolejnych państw, w tym bezpośrednio zagrożonej naszej Ojczyzny.

 

Na stronie internetowej Bazyliki na Skałce opublikowane jest zaproszenie na rozpoczynającą się dzisiaj modlitwę:
4 marca (piątek) zapraszamy do włączenia w modlitewny szturm – „24 GODZINY ZA POKÓJ”. Będzie to 24-godzinne modlitewne Jerycho przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na Ukrainie i w świecie. Zaczynamy o godz. 19.00 Mszą Św. 
O każdej pełnej godzinie będziemy modlić się częścią różańca i suplikacjami. W tym czasie będą sprawowane Msze Św. o godz. 24.00; 7.00; 8.00; 10.30 (poprzedzona różańcem z racji pierwszej soboty). Dla uczestników modlitewnego szturmu przewidziano możliwość przystąpienia do Sakramentu okuty i Pojednania o godz. 16.00 i 19.00.

Dla osób, które będą chciały uczestniczyć w „24 GODZINACH ZA POKÓJ”, a nie będą mogły być w bazylice na Skałce osobiście, przewidziano możliwość łączności poprzez internet z Bazyliką.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!