W czerwcu będziemy modlić się w dziewięciu miastach w ramach akcji ”100 Różańców na 100-lecie Fatimy”

2017-06-02 00:00:00
W czerwcu będziemy modlić się w dziewięciu miastach w ramach akcji ”100 Różańców na 100-lecie Fatimy”

Instytut Ks. Piotra Skargi ma zasztyt zaprosić Państwa do udziału w czerwcowej akcji "100 Różańców na 100-lecie Fatimy". W tym miesiącu Publiczny Różaniec odbędzie się w dziewięciu miastach. Sprzawdź czy będziemy w Twoim mieście.

„Wielu ludzi żyje bez Boga. Niewierność małżeńska, aborcja, pornografia, nałogi, promocja homoseksualizmu i tzw. gender to smutna rzeczywistość w Polsce i w wielu krajach świata. Im większy jest kryzys, tym ufniej powinniśmy się uciekać do Maryi, która „zmiażdży głowę węża” – tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w Różańcu na ulicach i placach polskich miast.

 

– Czas odwojować przestrzeń publiczną dla Pana Boga! Na publicznych Różańcach modlimy się za Ojczyznę, świat i Kościół oraz za jego wrogów – mówi Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych.

 

– Wrogowie Mistycznego Ciała Chrystusa nie wstydzą się promować dewiacji, które są grzechami wołającymi o pomstę do nieba. Można by powiedzieć, że termometrem naszej miłości do Matki Kościoła jest skala oburzenia na ten stan rzeczy. Maryja zzsyła na nas deszcz łask by Ją kochać, ale też zsyła deszcz łask waleczności i nienawiści do tego, co siły ciemności czynią przeciwko Matce Bożej. To od nas zależy, czy odpowiemy na te łaski – podkreśla nasz rozmówca.

 

Niedawno akcja „Sto Różańców na stulecie Fatimy” osiągnęła półmetek. W niektórych miastach grono uczestników wyraźnie wzrosło. Do czcicieli Matki Bożej często dołączają przechodnie, którzy nie planowali wcześniej udziału w modlitwie. W obecnym miesiącu Krucjata Młodych zaprasza na publiczną pokutę w dziewięciu miejscach:

 

 

 

 

 

SOBOTA, 3 czerwca:

Warszawa – godz. 16:00, Krakowskie Przedmieście 62, obok kościoła Res Sacra Miser; 

Rzeszów – godz. 16:00, przed figurą Matki Bożej Rzeszowskiej, róg ulic Sokola i Alei Cieplińskiego;

 

 

 

 

SOBOTA, 10 czerwca:

Wrocław – godz. 16:00, Rynek przy fontannie.

 

 

WTOREK, 13 czerwca: 

Białystok – godz. 19:00, Rynek Kościuszki;

Kraków – godz. 17:00, Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha;

Gdańsk – godz. 17:00, przed  Nowym Ratuszem, ul. Wały Jagiellońskie 1;

Łomża – godz. 17:00, Rynek.

 

 

CZWARTEK, 22 czerwca: 

Olsztyn – godz. 17:00, przed Nowym Ratuszem, róg ulic 1 Maja i Piłsudskiego.

 

Bytom, Rynek, każda pierwsza sobota miesiąca (1 lipca, 5 sierpnia, 2 września, 7 października) godz. 12:00



ZAPRASZAMY!

 

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!