W małych wioskach i w dużych miastach. W niedzielę 15 maja przejdą Procesje Różańcowe za Polskę

2022-05-14
W małych wioskach i w dużych miastach. W niedzielę 15 maja przejdą Procesje Różańcowe za Polskę

Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

 

Warszawa, Kraków, Rybnik, Białystok, Poznań, Zamość, Lublin, Szczecin, Międzygórze, Szpetal Górny, Siekierki nad Odrą, Przemęt, Nowe Skalmierzyce, Bolesławiec, Kielce, Wola Gułowska, Jarocin, Jelenia Góra – Cieplice, Mikoszyn, Pniewo, Gończyce, Olsztyn, Kalisz, Pieszkowo, Stara Dąbrowa, Strachocin (Sanktuarium św. Andrzeja Boboli), Gdańsk, Piotrków Trybunalski, Brzezie, Janów Podlaski, Gniezno, Włocławek, Głogów – to miejscowości, o których już wiadomo, że w nich odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę.

 

Jak czytamy na stronie Centrum Życia i Rodziny: Organizatorami procesji są wierni Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, a wśród nich osoby przewodzące wielu wspólnotom, organizacjom, inicjatywom, stowarzyszeniom i fundacjom działającym w ramach Kościoła oraz w łączności z Kościołem Katolickim. Zachęcamy, aby każdy kto z obiektywnych względów nie będzie mógł wziąć udziału w procesji w swoim mieście, zaangażował się w to wydarzenie duchowo. Warto połączyć się we wspólnym dziele duchowo w modlitwie Różańcem św. przed Najświętszym Sakramentem.

 

Podczas uroczystości ich uczestnicy chcą wynagradzać i pokutować za grzechy przeciwko życiu oraz odmawiać różaniec za naszą Ojczyznę, u której granic toczy się wojna nie tylko w wymiarze militarnym, ale także w wymiarze cywilizacyjnym.

Dlatego w czasie Różańca za Polskę będą wznoszone prośby o wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski, świętego męczennika i zasłużonego polskiego patrioty, nie zabraknie także odwołań do innych postaci świętych i błogosławionych, związanych z krzewieniem polskości.

Na internetowej stronie Stowarzyszenia „Polonia Chrisitiana” czytamy m.in.: W obecnym, burzliwym dla dziejów Polski i Europy okresie, inicjatywy takie jak Procesja Różańcowa za Polskę, skłaniają nas do zaangażowania duchowego w walkę o przyszłość naszą i naszych dzieci. „Jako świeccy wierni Kościoła katolickiego pragniemy, by nasze działania zaowocowały zrywem w polskim Narodzie do modlitwy, pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy, by uratować Polskę przed zasłużonym karaniem i przed grożącą nam wojną”, poinformowali organizatorzy.

 

W Krakowie początek „Różańca za Polskę” wyznaczono na godz. 12:15 – spotykamy się w murach Bazyliki Bożego Ciała przy ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie. Po Mszy Świętej, rozpocznie się procesja modlitewna, która przejdzie na Rynek Główny.

W Warszawie o godz. 14:00 odprawiona zostanie Eucharystia w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Po niej, o godz. 15:00 rozpocznie się procesja.

Aktualne informacje, w tym sposoby na przyłączenie się do wspólnej modlitwy, podawane są na stronie: www.rozanieczazyciem.pl

- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.
Czytając ze zrozumieniem akty prawa dotyczące ochrony życia nie można mieć wątpliwości, że organy państwa są zobowiązane do ochrony życia ludzkiego, także życia dziecka poczętego. Niedawne skandaliczne żądanie Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które domagały się promocji aborcji przez organizację przeciwną zabijaniu nienarodzonych, świadczą o rozdwojeniu jaźni na poziomie władz państwowych.