Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
Warszawa, Kraków, Rybnik, Białystok, Poznań, Zamość, Lublin, Szczecin, Międzygórze, Szpetal Górny, Siekierki nad Odrą, Przemęt, Nowe Skalmierzyce, Bolesławiec, Kielce, Wola Gułowska, Jarocin, Jelenia Góra – Cieplice, Mikoszyn, Pniewo, Gończyce, Olsztyn, Kalisz, Pieszkowo, Stara Dąbrowa, Strachocin (Sanktuarium św. Andrzeja Boboli), Gdańsk, Piotrków Trybunalski, Brzezie, Janów Podlaski, Gniezno, Włocławek, Głogów – to miejscowości, o których już wiadomo, że w nich odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę.
Jak czytamy na stronie Centrum Życia i Rodziny: Organizatorami procesji są wierni Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, a wśród nich osoby przewodzące wielu wspólnotom, organizacjom, inicjatywom, stowarzyszeniom i fundacjom działającym w ramach Kościoła oraz w łączności z Kościołem Katolickim. Zachęcamy, aby każdy kto z obiektywnych względów nie będzie mógł wziąć udziału w procesji w swoim mieście, zaangażował się w to wydarzenie duchowo. Warto połączyć się we wspólnym dziele duchowo w modlitwie Różańcem św. przed Najświętszym Sakramentem.
Podczas uroczystości ich uczestnicy chcą wynagradzać i pokutować za grzechy przeciwko życiu oraz odmawiać różaniec za naszą Ojczyznę, u której granic toczy się wojna nie tylko w wymiarze militarnym, ale także w wymiarze cywilizacyjnym.
Dlatego w czasie Różańca za Polskę będą wznoszone prośby o wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski, świętego męczennika i zasłużonego polskiego patrioty, nie zabraknie także odwołań do innych postaci świętych i błogosławionych, związanych z krzewieniem polskości.
Na internetowej stronie Stowarzyszenia „Polonia Chrisitiana” czytamy m.in.: W obecnym, burzliwym dla dziejów Polski i Europy okresie, inicjatywy takie jak Procesja Różańcowa za Polskę, skłaniają nas do zaangażowania duchowego w walkę o przyszłość naszą i naszych dzieci. „Jako świeccy wierni Kościoła katolickiego pragniemy, by nasze działania zaowocowały zrywem w polskim Narodzie do modlitwy, pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy, by uratować Polskę przed zasłużonym karaniem i przed grożącą nam wojną”, poinformowali organizatorzy.
W Krakowie początek „Różańca za Polskę” wyznaczono na godz. 12:15 – spotykamy się w murach Bazyliki Bożego Ciała przy ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie. Po Mszy Świętej, rozpocznie się procesja modlitewna, która przejdzie na Rynek Główny.
W Warszawie o godz. 14:00 odprawiona zostanie Eucharystia w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Po niej, o godz. 15:00 rozpocznie się procesja.
Aktualne informacje, w tym sposoby na przyłączenie się do wspólnej modlitwy, podawane są na stronie: www.rozanieczazyciem.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy