Ataki na Św. Jana Pawła II to kolejna odsłona walki z chrześcijańską wizją świata i kolejny etap odwracania systemu wartości, budujących porządek moralny. Posługiwanie się materiałami wytworzonymi przez komunistyczne służby bezpieczeństwa oraz szkalowanie pamięci Wielkiego Polaka to także konsekwencja burzenia tego, z czego jesteśmy dumni jako Polacy i katolicy. Wyrazem sprzeciwu wobec tej agresji jest organizowany w Krakowie „Biały Marsz”, który przejdzie tymi samymi ulicami, jakimi szedł „Biały Marsz” zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r., po zamachu na Papieża – Polaka w Rzymie.
- 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie podczas audiencji generalnej Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę. Papież został zraniony podczas udzielania błogosławieństwa pielgrzymom zgromadzonym przed Bazyliką św. Piotra. Wydarzenia na Placu św. Piotra wstrząsnęły całym światem. Tłumy wiernych gromadziły się w kościołach, aby modlić się o zdrowie papieża. W Polsce organizowano tzw. białe marsze w proteście przeciwko przemocy – tak na stronie Instytutu Pamięci Narodowej wspominana jest akcja sprzeciwu wobec próby fizycznego unicestwienia Ojca Świętego Jana Pawła II prawie 42 lata temu.
Dzisiaj w bezpardonowy sposób wrogowie Kościoła, często potomkowie dawnych funkcjonariuszy aparatu komunistycznego, prowadzą walkę z dobrym imieniem Św. Jana Pawła II, słusznie określanego jako duchowego przywódcy niosącego światło w czasach komunistycznego zniewolenia. Zniszczenie jego dorobku duchowego jest dla nich warunkiem niezbędnym do otwarcia drogi dla budowania Polski laickiej, wyzbytej z wartości i wiary.
Dlatego tak ważny jest każdy rodzaj sprzeciwu wobec nachalnych ataków, manipulacji i zmasowanej propagandy antychrześcijańskiej, która jest częścią planu budowania nihilistycznego społeczeństwa. Taką formą protestu będzie też „Biały Marsz”, jaki organizowany jest w Krakowie w niedzielę 2 kwietnia. Będzie to Marsz zwiastujący zwycięstwo dobra nad złem, wolności nad totalitaryzmem, cywilizacji życia nad cywilizacją śmierci.
Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów Marszu: „Nie godząc się na szkalowanie ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II pragniemy zło dobrem zwyciężać. Przejdziemy ulicami Krakowa jak 17 maja 1981 r. po zamachu na placu św. Piotra. Dziś, gdy po raz drugi dokonuje się zamach na św. Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość, jak w czasach komunizmu opluwa się nasze najświętsze wartości, chcemy wyrazić swój kategoryczny sprzeciw. Biały strój lub element stroju, niech będzie naszym znakiem sprzeciwu wobec zła i kłamstwa.”
Krakowski „Biały Marsz” zacznie się od spotkania o godz. 13.30 na Błoniach Krakowskich (przy kamieniu Jana Pawła II, ul. 3 Maja na wysokości stadionu Wisły). Stamtąd rozpocznie się przemarsz ulicami Krakowa na Rynek Główny (tą samą trasą, którą szedł Biały Marsz zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r.). Trasa Marszu to: ul. 3 Maja, Al. Mickiewicz, Karmelicka, Szewska, Rynek Główny. Podczas przemarszu z głośników będą puszczane fragmenty homilii Jana Pawła II, przede wszystkim te kierowane do Polaków, będzie także odmawiany różaniec. Na godz. 15.00 zaplanowana jest uroczysta Msza święta w Bazylice Mariackiej.
Na stronie bialymarszpapieski.pl można odnaleźć więcej informacji na temat zaplanowanego na niedzielę 2 kwietnia marszu. Tam też zamieszczono skład Komitetu Honorowego „Białego Marszu”, do którego weszli m.in. dr Wanda Półtawska, prof. Andrzej Nowak, Dariusz Walusiak, kurator Barbara Nowak, red. Witold Gadowski, jak również Arkadiusz Stelmach i Sławomir Skiba, reprezentujący Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie „Polonia Christiana”.
PiotrSkarga.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy