W poszukiwaniu zasad dobrego wychowania – zapraszamy na ciekawy wykład dra Artura Góreckiego

2024-09-04 00:00:00
W poszukiwaniu zasad dobrego wychowania – zapraszamy na ciekawy wykład dra Artura Góreckiego

O wizjach kształcenia i wychowania człowieka mówi się wiele, ale najczęściej brakuje w nich uporządkowania i oparcia na właściwych fundamentach. Widzimy to najdobitniej w chaosie najnowszych zmian forsowanych przez resort edukacji. Rzetelną krytykę tych rozwiązań, jak i poprzednich reform, gwarantuje postać naszego prelegenta podczas najbliższego spotkania „Klubu” w Warszawie. Zapraszamy już w czwartek 12 września!

Rola rodziny, Kościoła i państwa w kształtowaniu edukacji i wychowania kolejnych pokoleń – trzy czynniki, które wydają się stanowić fundamenty nie do pominięcia, choć wielu współcześnie próbuje dwie pierwsze wymienione instytucje marginalizować, rozbudowując zarazem struktury i kompetencje państwa w tym zakresie. A to właśnie bez państwowego nadzoru, programów i kontroli przez długie stulecia kształcono geniuszy wielu dyscyplin naukowych. Jak daleko jesteśmy od tego stanu rzeczy, dobrze ilustruje chaos następujących po sobie i zarazem zwalczających się „reform” systemu edukacji współczesnej Polski.


Te wszystkie problemy omówi gość naszego najbliższego spotkania w Warszawie – dr Artur Górecki prof. CI. Zapraszamy wszystkich Państwa do przybycia na wykład zatytułowany „W poszukiwaniu zasad dobrego wychowania – o roli rodziny, Kościoła i państwa”. Odbędzie się ono w czwartek 12 września 2024 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej zlokalizowanej na 1. piętrze lokalu przy ul. Pięknej 28/34 (lokal użytkowy nr 4). Wstęp wolny!


Nasz prelegent to rektor uczelni wyższej Collegium Intermarium. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii (UW), ukończył także studia filozoficzno-teologiczne (PWTW) i zarządzanie oświatą. Był nauczycielem i wieloletnim dyrektorem placówek edukacyjnych różnych szczebli. Pracował również jako wykładowca akademicki; w latach 2020–2023. Był pełnomocnikiem Ministra Edukacji ds. podstaw programowych i podręczników, dyrektorem Departamentu Kształcenia Ogólnego i Podstaw Programowych w MEiN; Członkiem Rady do Spraw Narodowego Zasobu Bibliotecznego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (od 2021–2024); Członkiem Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej IV kadencji na lata 2023–2026 przy Ministrze Rodziny i Polityki Społecznej. Ponadto jest propagatorem edukacji klasycznej.


Dr Artur Górecki to również autor książek poświęconych historii społecznej i życiu religijnemu w XIX i na początku następnego stulecia: „Próby odnowy życia religijnego w Królestwie Polskim po powstaniu styczniowym” (Toruń 2010), „Mariawici i mariawityzm. Geneza i pierwsze lata istnienia” (Warszawa 2011), a także artykułów naukowych i popularnonaukowych, przyczynków i recenzji, które ukazywały się w czasopismach drukowanych oraz na różnych portalach internetowych.


Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie!

 

piotrskarga.pl

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.