W Warszawie i Gdyni o „Lawendowej mafii” i „tęczowym terrorze”. Spotkania w Klubach „Polonia Christiana” z red. Bogdanem Doboszem

2021-10-31 00:00:00
W Warszawie i Gdyni o „Lawendowej mafii” i „tęczowym terrorze”. Spotkania w Klubach „Polonia Christiana” z red. Bogdanem Doboszem

Dynamiczna zmiana otaczającej nas rzeczywistości społecznej to efekt ofensywy ideologicznej zwolenników źle pojmowanej tolerancji. Jeśli niepokoją Państwa podobne trendy widoczne w Polsce i chcą Państwo wziąć udział w dyskusji o potrzebie zachowania zasad moralnych, to zapraszamy na spotkania z redaktorem Bogdanem Doboszem w Warszawie (4 listopada) oraz w Gdyni (5 listopada).

 

Zachodnia karykatura praworządności

 

Wynikiem zmian mentalnych i społecznych na Zachodzie jest to, że wypowiedzenie krytyki pod adresem ideologii LGBT jest karane, ale profanacje kościołów i ataki na procesje katolików są tolerowane. Karykatura praworządności na Zachodzie wpływa negatywnie na poczucie stabilności moralnej i niszczy fundamenty społeczeństwa. Problemy te dotyczą nawet takich wspólnot, jak Kościół, który w wielu krajach stanął w szeregu z rewolucjonistami, wprowadzającymi ideologię LGBT w życie.

 

Znawcą sytuacji społecznej w krajach Europy Zachodniej, a w szczególności polityki i społeczeństwa francuskiego, jest redaktor Bogdan Dobosz – pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej.

 

Co zrobią gorliwi naśladowcy „postępu”?

 

Dwa spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana” z Bogdanem Doboszem poświęcone będą zagadnieniom postępującego „tęczowego terroru” i zagrożeniom płynącym z pasywności i braku oporu środowisk konserwatystów i katolików. Sprawy w Europie zaszły już za daleko, by wierzyć w to, że rewolucyjne zmiany nie będą przeszczepiane na polski grunt przez gorliwych naśladowców pseudopostępu zachodnioeuropejskiego.

Cechą każdej rewolucji jest bowiem to, że dąży ona do bycia rewolucją totalną, dziejącą się ponad granicami administracyjnymi. Każda rewolucja chce być wszechobecna we wszystkich grupach społecznych i decydować o życiu prywatnym, gospodarczym i o moralności przebudowywanej pod jej dyktando.

Tak jest i z tą rewolucją, która przenika do struktur Kościoła, próbując wywrócić jego tradycję i przywiązanie do reguł, przy którym nasza wspólnota trwa od tysiącleci.

 

Spotkajmy się w Warszawie i w Gdyni

 

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy o zmianach cywilizacyjnych dokonujących się na naszych oczach oraz dyskusją z uważnym obserwatorem przemian cywilizacyjnych już teraz zapraszamy na spotkania w Warszawie i Gdyni z redaktorem Bogdanem Doboszem. Na każde z tych spotkań wstęp wolny.

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z red. Bogdanem Doboszem, które odbędzie się już 4 listopada 2021 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w sali konferencyjnej Domu Literatury w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

W Gdyni Klub „Polonia Christiana” wspólnie z Wyższą Szkołą Komunikacji Społecznej zapraszają dzień później – w piątek 5 listopada 2021 r., również na godz. 18:00. Red. Dobosz wystąpi w Auli WSKS przy ul. Armii Krajowej 46 (wejście od ul. 3 Maja) w Gdyni. 

Uwaga! W Gdyni nasze spotkanie wzbogacone będzie o pokaz specjalny filmu „Lawendowa mafia”, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Film, w którym w roli ekspertów występują m.in. ks. prof. Dariusz Oko i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, miał swoją premierę w Krakowie, gdzie zgromadził tłumy widzów. O premierze „Lawendowej mafii” można przeczytać tutaj.

Organizatorami spotkań są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, przy współpracy z Wyższą Szkołą Komunikacji Społecznej w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Gdyni.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!