W Warszawie i Gdyni o „Lawendowej mafii” i „tęczowym terrorze”. Spotkania w Klubach „Polonia Christiana” z red. Bogdanem Doboszem

2021-10-31
W Warszawie i Gdyni o „Lawendowej mafii” i „tęczowym terrorze”. Spotkania w Klubach „Polonia Christiana” z red. Bogdanem Doboszem

Dynamiczna zmiana otaczającej nas rzeczywistości społecznej to efekt ofensywy ideologicznej zwolenników źle pojmowanej tolerancji. Jeśli niepokoją Państwa podobne trendy widoczne w Polsce i chcą Państwo wziąć udział w dyskusji o potrzebie zachowania zasad moralnych, to zapraszamy na spotkania z redaktorem Bogdanem Doboszem w Warszawie (4 listopada) oraz w Gdyni (5 listopada).

 

Zachodnia karykatura praworządności

 

Wynikiem zmian mentalnych i społecznych na Zachodzie jest to, że wypowiedzenie krytyki pod adresem ideologii LGBT jest karane, ale profanacje kościołów i ataki na procesje katolików są tolerowane. Karykatura praworządności na Zachodzie wpływa negatywnie na poczucie stabilności moralnej i niszczy fundamenty społeczeństwa. Problemy te dotyczą nawet takich wspólnot, jak Kościół, który w wielu krajach stanął w szeregu z rewolucjonistami, wprowadzającymi ideologię LGBT w życie.

 

Znawcą sytuacji społecznej w krajach Europy Zachodniej, a w szczególności polityki i społeczeństwa francuskiego, jest redaktor Bogdan Dobosz – pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej.

 

Co zrobią gorliwi naśladowcy „postępu”?

 

Dwa spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana” z Bogdanem Doboszem poświęcone będą zagadnieniom postępującego „tęczowego terroru” i zagrożeniom płynącym z pasywności i braku oporu środowisk konserwatystów i katolików. Sprawy w Europie zaszły już za daleko, by wierzyć w to, że rewolucyjne zmiany nie będą przeszczepiane na polski grunt przez gorliwych naśladowców pseudopostępu zachodnioeuropejskiego.

Cechą każdej rewolucji jest bowiem to, że dąży ona do bycia rewolucją totalną, dziejącą się ponad granicami administracyjnymi. Każda rewolucja chce być wszechobecna we wszystkich grupach społecznych i decydować o życiu prywatnym, gospodarczym i o moralności przebudowywanej pod jej dyktando.

Tak jest i z tą rewolucją, która przenika do struktur Kościoła, próbując wywrócić jego tradycję i przywiązanie do reguł, przy którym nasza wspólnota trwa od tysiącleci.

 

Spotkajmy się w Warszawie i w Gdyni

 

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy o zmianach cywilizacyjnych dokonujących się na naszych oczach oraz dyskusją z uważnym obserwatorem przemian cywilizacyjnych już teraz zapraszamy na spotkania w Warszawie i Gdyni z redaktorem Bogdanem Doboszem. Na każde z tych spotkań wstęp wolny.

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z red. Bogdanem Doboszem, które odbędzie się już 4 listopada 2021 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w sali konferencyjnej Domu Literatury w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

W Gdyni Klub „Polonia Christiana” wspólnie z Wyższą Szkołą Komunikacji Społecznej zapraszają dzień później – w piątek 5 listopada 2021 r., również na godz. 18:00. Red. Dobosz wystąpi w Auli WSKS przy ul. Armii Krajowej 46 (wejście od ul. 3 Maja) w Gdyni. 

Uwaga! W Gdyni nasze spotkanie wzbogacone będzie o pokaz specjalny filmu „Lawendowa mafia”, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Film, w którym w roli ekspertów występują m.in. ks. prof. Dariusz Oko i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, miał swoją premierę w Krakowie, gdzie zgromadził tłumy widzów. O premierze „Lawendowej mafii” można przeczytać tutaj.

Organizatorami spotkań są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, przy współpracy z Wyższą Szkołą Komunikacji Społecznej w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Gdyni.

Jeśli mamy już totalitaryzm, to kto reprezentuje władzę totalną, kto za nią stoi, a kto jest tylko widoczną dla ogółu fasadą władzy? Te i wiele innych pytań cisną się do głowy po obejrzeniu filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” stawia pytania, pomaga poszukiwać odpowiedzi i zmusza do refleksji nad tym, czego często nie dostrzegamy wokół siebie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.