Warszawa: akcja brelokowa Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym

2011-03-23 00:00:00
Warszawa: akcja brelokowa Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym

20 marca 2011 roku przed warszawskim kościołem pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (będącym jednocześnie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki) członkowie Krucjaty –Młodzi w Życiu Publicznym rozdawali przez cały dzień breloki akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, wzbudzając wielkie zainteresowanie wśród księży jak i wiernych – i co warte podkreślenia – zwłaszcza wśród młodzieży. W przyciąganiu uwagi nieodzownie pomagał nam duży sztandar katolickiego ruchu "Tradycja Rodzina Własność" (TFP). Do rąk mieszkańców Warszawy trafiło w sumie ponad 400 breloków.

Ksiądz Proboszcz Tadeusz Bołeżko, który poparł naszą inicjatywę zadeklarował, że rozprowadzi wśród swoich parafian kolejne 1000 breloków. To się nazywa prawdziwie apostolska postawa!

Równocześnie przedstawiciele Krucjaty zbierali podpisy pod ogólnopolskim projektem ustawy, która ma całkowicie zakazać aborcji w Polsce. Według oficjalnych danych w 2009 roku w Polsce w majestacie prawa zabito w procederze aborcji ponad 500 nienarodzonych dzieci, z czego 95% z powodu podejrzenia o chorobę lub upośledzenie. Aby parlament zajął się antyaborcyjnym projektem trzeba zebrać pod nim 100 tys. podpisów i złożyć go w Sejmie najpóźniej 20 kwietnia. Krucjacie przez cały dzień, od godziny ósmej rano do dziesiątej wieczorem pomiędzy Mszami św. udało się zebrać ok. 550 podpisów. Ale to nie wszystko: wiele osób pobrało od nas karty do podpisów, by rodziny i znajomi mogli przyłączyć się do akcji. Pełny tekst projektu ustawy oraz karty do zbierania podpisów można znaleźć na stronie internetowej www.stopaborcji.pl.

Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza podczas ogłoszeń parafialnych na zakończenie każdej Mszy św. mogliśmy powiedzieć parę słów o naszej inicjatywie. Księże Proboszczu, serdeczne Bóg zapłać!

Tego samego dnia w hotelu Amicus niedaleko kościoła, przed którym rozwinęliśmy czerwony sztandar TFP, gościł z wykładem p. Raymond de Souza – płomienny mówca i jeden z dyrektorów największej na świecie organizacji pro-life Human Life International. Po wykładzie zaprosiliśmy go na krótką rozmowę. Pan de Souza podzielił się z nami swym doświadczeniem i wezwał do spokojnej, ale nieustępliwej walki w obronie życia poczętego.

Pomyślmy tylko – gdyby tak w każdej polskiej parafii znalazła się grupa ochotników, która brałaby udział w obronie nienarodzonych dzieci... Tych podpisów byłyby miliony! Pokazalibyśmy wtedy światu, że polscy katolicy i ludzie dobrej woli stanowią poważną siłę, z którą politycy muszą się liczyć. Niech zatem breloki "Nie wstydzę się Jezusa" spełniają swą rolę w dodawaniu nam sił w mężnym wyznawaniu wiary i niech skłaniają nas do konkretnych działań.

Źródło: mt1033.pl
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.