Watykan: Kościół pragnie połączyć siły katolików i stworzyć grupę nacisku
2007-11-26 00:00:00
Stolica Apostolska zamierza złączyć wysiłki organizacji katolickich w celu stworzenia międzynarodowej grupy nacisku w sprawach obrony praw i godności osoby ludzkiej, tak jak je pojmuje Kościół katolicki. W tym celu w dniach 30 listopada - 2 grudnia odbędzie się w Rzymie "forum organizacji pozarządowych o inspiracji katolickiej" – informuje KAI powołując się na włoską agencję Ansa.
Oprócz przedstawicieli ponad stu organizacji, które - według Ansy - "mają dużą zdolność do lobbingu", w spotkaniu wezmą udział sekretarz ds. relacji z państwami w watykańskim Sekretariacie Stanu abp Dominique Mamberti i stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ abp Celestino Migliore.
Podczas konferencji "Stolica Apostolska - głos praw ludzkich w organizacjach międzynarodowych", jaka odbyła się 21 listopada w Rzymie, podsekretarz ds. relacji z państwami ks. prałat Pietro Parolin oświadczył, że dzięki istnieniu Stolicy Apostolskiej Kościół katolicki "jest jedyną instytucją religijną, która może nawiązywać stosunki dyplomatyczne i zajmować się prawem międzynarodowym". Wskazał przy tym na wielką wagę, jaką Kościół przywiązuje do ochrony życia i rodziny, oraz walki z relatywizmem moralnym.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.