Wesprzyj budowę kościoła na Białorusi!

2014-10-14 00:00:00
Wesprzyj budowę kościoła na Białorusi!
Ponad siedem lat temu, dokładnie 18 stycznia 2007 roku w Mińsku na Białorusi powstała parafia pw. Bożego Ciała. Pieczę nad nią otrzymali Karmelici Bosi. Pomimo starań i wielkiego zaangażowania całej wspólnoty, parafia wciąż nie posiada kościoła oraz zabudowań klasztornych. Nasi bracia ze wschodu, dzieląc się swoją historią, proszą o modlitewne i finansowe wsparcie.

Początkowo wspólnota zakonna zamieszkiwała w wynajętym mieszkaniu, wierni spotykali się w prywatnych domach. Dopiero z czasem Mszę św. zaczęto odprawiać w wynajętej sali konferencyjnej jednego z urzędów. W 2009 roku zakupiono budynek, który zaczął pełnić rolę domu zakonnego i jednocześnie parafialnego.

Dwa lata później abp metropolita mińsko-mohylewski Tadeusz Kondrusiewicz poświęcił plac pod budowę kościoła i klasztoru. Postęp dalszych prac budowlanych zależy w dużej mierze od naszej hojności. Do nas rodaków z Polski zwracają się zakonnicy:

Drodzy Dobrodzieje! Mamy nadzieję na Waszą życzliwość. Wiecie dobrze, że wszystkie dzieła które prowadzimy nie byłyby możliwe gdyby nie modlitwa i Wasza ofiarność. Dlatego zwracamy się do Was raz jeszcze o wsparcie i pomoc w budowie kościoła i klasztoru w Parafii Bożego Ciała w Mińsku. Z Waszą pomocą będziemy w stanie realizować wszystkie te zamierzenia. Dziękując za każdą życzliwość, polecamy Was wszystkich w modlitwie przed Panem.

 
Karmelici Bosi
Vul. Khabarauskaya 30
220137 Mińsk Białoruś
 

Ofiary na budowę kościoła i klasztoru w Mińsku można wpłacać na konto:

dane konta bankowego: 

Kuria Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych,
02-601 Warszawa, ul. Racławicka 31
nr. rachunku bankowego: 59 1240 2135 1111 0010 2061 0844

z dopiskiem: ofiara na budowę kościoła  w Mińsku

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!