Wielka Brytania: czy Tony Blair się nawróci

2007-11-28 00:00:00

Tony Blair, były premier rządu brytyjskiego, zamierzał ogłosić o swoim nawróceniu na katolicyzm w czasie oficjalnej wizyty w Watykanie. Jednak w związku z ostatnią interwencją kardynała Cormaca Murphy-O’Connora, arcybiskupa Westminister i zwierzchnika Kościoła katolickiego w Wielkiej Brytanii, nie jest to prawdopodobne – informuje LifeSiteNews.com za „The Sunday Telegraph”.

„Wierzący katolicy mogą odetchnąć z ulgą” – pisze John Henry Westen, autor wstępniaka w „The Sunday Telegraph”. Według dziennikarza sprawa nawrócenia byłego premiera rządu brytyjskiego żywo dotyka katolików na Wyspach, zwłaszcza, że nie widać u niego oznak przemiany, a wręcz przeciwnie cała dotychczasowa aktywność świadczy o działaniach antykatolickich.

Autor artykułu w "The Telegraph" pisze, że byłoby skandalem, gdyby Tony Blair, wstąpił do Kościoła Katolickiego będąc zatwardziałym orędownikiem aborcji i homoseksualizmu. „Mamy już dość tego typu polityków. Ostatniej rzeczy jakiej potrzebujemy to wstąpienia do Kościoła Katolickiego adwokata aborcji takiego formatu”.

„Nie zrozumcie mnie źle” – tłumaczy Westen. „Kościół Katolicki jest pełen grzeszników. Jednak różnica jest taka, że domniemuje się, iż katolicy przyznają się do robienia złych rzeczy. Wady są wadami a nie cnotami”.

Katolicy, którzy popełnili grzech seksualny, a nawet dopuścili się w desperacji aborcji, ale szczerze za nie żałują, są dalece lepsi, aniżeli katoliccy politycy, których noga nigdy nie stanęła w klinice aborcyjnej, ale bronią prawa kobiety do wyboru, wierząc, że zachowują się cnotliwie. Tymczasem stanowisko Blaira dotyczące życia i rodziny jest okropne. Wielokrotnie głosował on niezgodnie z katolicką nauką w kluczowych kwestiach” – pisze brytyjski dziennikarz.

W kwietniu 2003 r. „Spectator” pisał: „Premier ani razu nie zagłosował w Parlamencie na rzecz lobby opowiadającego się za prawem do życia, lecz 14 razy opowiadał się za „prawem wyboru”. Jeszcze w 1990 r. w czasie debaty nad ustawą Human Fertilisation and Embriology Act trzykrotnie glosował za rozszerzeniem prawa do aborcji z powodu upośledzenia płodu. W grudniu 2000 r. osobiście poparł przepisy zezwalające na wykorzystywanie embrionów do celów badawczych a jego rząd z zapałem promował pigułkę wczesnoporonną „dzień po”.

W kwestii rodziny również nie pozostał neutralny, doprowadzając do przesunięcia funduszy dla dzieci z normalnych małżeństw na rzecz dzieci pochodzących z luźnych związków itp.

Poglądy Blaira wcale nie uległy zmianie tak radykalnie jak można by się spodziewać. Jeszcze w zeszłym roku podkreślał, ze jego kraj w przeciwieństwie do Ameryki chętnie będzie prowadził badania na komórkach macierzystych, zezwalając na zabijanie dzieci w stanie embrionalnym.

Blair poparł także ustawę Sexual Orientation Regulations zakazującą dyskryminacji homoseksualistów, która to ustawa jest poważnym zagrożeniem dla wiary katolickiej. Zgodnie z jej przepisami chrześcijańskie szkoły nie mogą nauczać o homoseksualizmie w sposób zgodny z Magisterium Kościoła. Podkreślił on także, że w związku z tą ustawą nie będzie się stosować żadnych wyjątków nawet z powodów religijnych.

Tymczasem „Telegraph” donosi, że Blair zamierza wstąpić do Kościoła Katolickiego na Wielkanoc przyszłego roku. Gazeta pisze także, że chociaż został poproszony przez kardynała Basila Hume’a, poprzedniego arcybiskupa Westminister, by zaprzestał przyjmowania Komunii św., ponieważ nie nawrócił się jeszcze na katolicyzm, to jednak otrzymał on Komunię od kilku księży.

Czy nie dość mamy pro-aborcyjnych katolików w Kościele wywołujących skandal przez przyjmowanie Komunii św.? Czy naprawdę musimy przyjmować kolejnego? Co jeszcze musi zrobić Blair, aby przekonać władze kościelne, że jest niebezpiecznym antykatolikiem i antychrześcijaninem?” - pyta autor artykułu.

Źródło: LifeSiteNews.com, oprac. AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.