Włączmy się w modlitwę o uzdrowienie ks. Stanisława Małkowskiego

2024-01-08 00:00:00
Włączmy się w modlitwę o uzdrowienie ks. Stanisława Małkowskiego

Na portalu „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę” podano informację, że stan zdrowia księdza Stanisława Małkowskiego jest ciężki. Wielce zasłużony dla wiary i Ojczyzny duchowny choruje od dłuższego czasu. Prosimy o modlitwy w intencji uzdrowienia ks. Małkowskiego, który jest dla nas przykładem osoby oddanej pracy duszpasterskiej i działalności patriotycznej.

Zachęcamy Państwa do połączenia się we wspólnej modlitwie za niezłomnego duchownego, kapelana ruchu „Solidarność”, obrońcę życia i wielkiego czciciela Chrystusa Króla. Ks. Stanisław Małkowski (ur. 1944) w działalność opozycyjną zaangażował się już w latach 60. XX wieku. W sierpniu 1980 roku wziął udział w strajku w „Stoczni Gdańskiej”, a w stanie wojennym został jednym z kapelanów podziemnej „Solidarności”. W latach 80. XX w. za sprzeciw wobec systemu komunistycznego został przez bezpiekę PRL-u wyznaczony do likwidacji. Po zmianach 1989 roku otwarcie mówił o potrzebie dekomunizacji i lustracji, zaprzepaszczonych w wyniku ustaleń tzw. Okrągłego Stołu.

 

Ks. Małkowski jest także aktywnym działaczem na rzecz obrony życia poczętego i już w 1979 roku (wspólnie z kapłanami Jackiem Salijem OP i Stanisławem Ługowskim) założył Ruch Obrony Dzieci Poczętych „Gaudium Vitae”. Jego organizacja aktywnie włączała się, zarówno w działania na rzecz niedopuszczenia do legalnego wówczas zabijania dzieci w łonach matek, jak też i w akcje pomocowe na rzecz kobiet w ciąży, pozostających w trudnej sytuacji materialnej. W 2013 roku ks. Stanisław Małkowski został przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi uhonorowany Nagrodą im. Księdza Piotra Skargi.

 

Wobec narzucancych przez rewolucjonistów zmian społecznych i obyczajowych, ks. Małkowski niezmiennie zajmuje jasne stanowisko, wskazując na niebezpieczeństwa dla duszy i zbawienia wynikające z uległości wobec zgubnych ideologii.

 

„Doczesny przedsionek piekła można przyozdobić i upięknić różnymi atrakcjami, natomiast wiecznego piekła, gdzie robak nie umiera i ogień nie gaśnie, przyozdobić się już nie da” – podkreśla ks. Małkowski. W ocenie kapłana diabeł, wraz z wszystkimi ludźmi, którzy są mu ulegli i posłuszni wymyślił i wypromował pojęcie „mowy nienawiści”, które służy walce z dobrem, prawdą i życiem. Właśnie dlatego, jak zauważa duchowny, dzisiaj nienawistnikiem jest każdy, kto staje w obronie życia, kto sprzeciwia się ideologii gender i deprawacji dzieci oraz ten, kto przypomina, że Pan Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.” – czytaliśmy o ks. Małkowskim na portalu PCh24.pl w kwietniu 2019 roku.

 

W chwilach ciężkiej choroby wspomóżmy wspaniałego duchownego naszą modlitwą i prośmy Pana Boga o powrót Ks. Stanisława do zdrowia.

 
PiotrSkarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Cookies

Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego funkcjonowania zawartych w nim treści oraz do innych celów, takich jak dopasowywanie i wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Możesz wybrać, które kategorie plików będą używane - w ustawieniach.