Wolontariusze TFP zaatakowani przez zwolenników homo-małżeństw
2011-06-08 00:00:00
2 czerwca wolontariusze z Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) zostali zaatakowani przez przeciwnika tradycyjnego małżeństwa.
Młodzi ludzie z Akcji Studenckiej TFP prowadzili akcję w obronie tradycyjnego małżeństwa w miejscowości Fairport, w stanie Nowy Jork. Wolontariusze trzymali transparenty, popierające tradycyjne małżeństwo złożone z mężczyzny i kobiety, a także rozdawali ulotki pt. „10 powodów dlaczego «małżeństwo» homoseksualne jest szkodliwe i musi być zwalczane”. Ulotka ta wzywa do stanowczego sprzeciwu wobec żądań ruchu homoseksualnego.
Podczas pokojowej manifestacji do wolontariuszy podszedł pederasta, który zniszczył ich baner z napisem „Małżeństwo Boże = 1 mężczyzna i 1 kobieta”. Agresor nie poprzestał na tym. Zagroził także zniszczeniem kamery, która zarejestrowała jego brutalne zachowanie. Zwolennik „małżeństw” jednopłciowych zagroził także, że podrze na strzępy transparent z napisem: „Zatrąb, jeśli popierasz tradycyjne małżeństwo”.
W trakcie pokojowej akcji młodych działaczy TFP doszło także do innego nieprzyjemnego incydentu. Pasażer jednego z samochodów, przejeżdżających obok demonstrantów, rzucił butelką po piwie, trafiając nią w czoło Michaela Shiblera, który zaczął krwawić. Policja została poinformowana o incydentach i wszczęła dochodzenie.
– Taktyka zastraszania w ogóle nie wpłynęła na mnie – zapewniał Shibler. – Będę dalej głosić prawdę o małżeństwie w miłości. Nasza sprawa jest szlachetna i my ją wygramy – dodał.
Ranny członek TFP mówił, że zwolennicy tzw. małżeństw jednopłciowych chcieliby zmusić do milczenia ich przeciwników. Dodał, że mimo głoszonej tolerancji dla tzw. różnorodności, są oni nietolerancyjni wobec przeciwstawnych punktów widzenia, o czym świadczy ich agresywne zachowanie.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.