Wrogowie Maryi i jej medalika

2005-01-20
Wrogowie Maryi i jej medalika

Kolejny raz "Gazeta Wyborcza" w artykule z 20.01.2005 r. pt. "Matka Boska z Lourdes i kredyt" wyjątkowo stronniczo i kłamliwie przedstawiła działalność statutową SKCH im. Ks. Piotra Skargi, której celem jest właśnie obrona i promowanie wartości chrześcijańskich. Wcześniej takie napastliwe teksty pod naszym adresem pojawiły się w związku ze sprzeciwem Stowarzyszenia wobec promocji homoseksualizmu w Krakowie, w którą szczególnie był zaangażowany krakowski dodatek "Gazety Wyborczej".

Tym razem oburzenie "Gazety Wyborczej" wzbudził fakt rozpowszechniania druków bezadresowych zachęcających do nabycia książki pt. "Dar Maryi na trudne czasy" przedstawiającej historię Cudownego Medalika i związanych z nim objawień w Paryżu w klasztorze Sióstr Miłosierdzia przy Rue du Bac w 1830 r., a nie w Lourdes jak to sugeruje tytuł artykułu.

Szerzenie czci dla Matki Najświętszej wzbudziło szczególną zajadłość ze strony gazety, która wielokrotnie pokazała, że w zwalczaniu wartości chrześcijańskich nie jest jej wszystko jedno i opowiada się jasno po stronie laicyzacji życia społecznego.

Po raz kolejny dziennik ten pragnie wymusić na środowiskach katolickich, aby dostosowały swoją działalność do wymogów stawianych przez polityczną poprawność i "księcia tego świata".

Ciekawe, co autorka tekstu dostrzegła złego w propagowaniu medalika, który znany jest w Kościele od ponad półtora wieku. Skąd tyle oburzenia ze strony laickiego dziennika na akcję propagującą książki religijne i dewocjonalia?

Czyżby akcja promująca Cudowny Medalik przeszkadzała w procesie dechrystianizacji Polski?

Pomimo medialnych ataków nie zaprzestaniemy szerzenia czci Tej, która jest Królową Polski, a wszystkim Jej przeciwnikom zacytujmy ku opamiętaniu i przestrodze słowa św. Maksymiliana Kolbe: "Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego."

Zarząd SKCH im. Ks. P. Skargi
Kraków, 20 stycznia 2005 r.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.