Kolejny raz "Gazeta Wyborcza" w artykule z 20.01.2005 r. pt. "Matka Boska z Lourdes i kredyt" wyjątkowo stronniczo i kłamliwie przedstawiła działalność statutową SKCH im. Ks. Piotra Skargi, której celem jest właśnie obrona i promowanie wartości chrześcijańskich. Wcześniej takie napastliwe teksty pod naszym adresem pojawiły się w związku ze sprzeciwem Stowarzyszenia wobec promocji homoseksualizmu w Krakowie, w którą szczególnie był zaangażowany krakowski dodatek "Gazety Wyborczej".
Tym razem oburzenie "Gazety Wyborczej" wzbudził fakt rozpowszechniania druków bezadresowych zachęcających do nabycia książki pt. "Dar Maryi na trudne czasy" przedstawiającej historię Cudownego Medalika i związanych z nim objawień w Paryżu w klasztorze Sióstr Miłosierdzia przy Rue du Bac w 1830 r., a nie w Lourdes jak to sugeruje tytuł artykułu.
Szerzenie czci dla Matki Najświętszej wzbudziło szczególną zajadłość ze strony gazety, która wielokrotnie pokazała, że w zwalczaniu wartości chrześcijańskich nie jest jej wszystko jedno i opowiada się jasno po stronie laicyzacji życia społecznego.
Po raz kolejny dziennik ten pragnie wymusić na środowiskach katolickich, aby dostosowały swoją działalność do wymogów stawianych przez polityczną poprawność i "księcia tego świata".
Ciekawe, co autorka tekstu dostrzegła złego w propagowaniu medalika, który znany jest w Kościele od ponad półtora wieku. Skąd tyle oburzenia ze strony laickiego dziennika na akcję propagującą książki religijne i dewocjonalia?
Czyżby akcja promująca Cudowny Medalik przeszkadzała w procesie dechrystianizacji Polski?
Pomimo medialnych ataków nie zaprzestaniemy szerzenia czci Tej, która jest Królową Polski, a wszystkim Jej przeciwnikom zacytujmy ku opamiętaniu i przestrodze słowa św. Maksymiliana Kolbe: "Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego."
Zarząd SKCH im. Ks. P. Skargi
Kraków, 20 stycznia 2005 r.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!