Wspólnie dla Przyszłości

2015-09-02 00:00:00
Wspólnie dla Przyszłości
 W dniach 18-20 września w Opolu odbędzie się II Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości, którego organizatorami są: Fundacja Sapere Aude, Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej.
 

„Jesteśmy młodzi, zatroskani o przyszłość i chcemy współpracować – to zjednoczyło nasze organizacje we wspólnym celu stworzenia II edycji Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości 2015. Chcemy, aby głos naszego pokolenia był słyszany w przestrzeni publicznej. Co równie ważne, liczymy, że projekt ten stanie się szansą dla wielu młodych ludzi, aby mogli rozwijać swoje kompetencje i uczestniczyć w dyskusji, która dotyczy ich przyszłości. Wreszcie nie zapominamy o integracji środowiska organizacji, które wspólnie są w stanie mieć wpływ na polską rzeczywistość” – czytamy w materiałach organizatorów.

 

W tym roku akcent zostanie postawiony na dyskusję o ważnych dla młodego pokolenia tematach, takich jak przedsiębiorczość wśród młodych czy problem emigracji i demografii. Projekt zakłada zorganizowanie trzydniowego forum dla około 300 młodych ludzi z całej Polski, szczególnie tych zaangażowanych w działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, edukacji ekonomicznej i kształtowania postaw patriotycznych. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w blokach warsztatowych oraz inspirujących wykładach i dyskusjach z ekspertami z Polski i zagranicy. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Lee Edwards, prof. Aleksander Stępkowski, Paweł Szałamacha, Tadeusz Płużański, Mateusz Matyszkowicz, Krzysztof Kłopotowski, Maciej Świrski.

 

II Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości odbędzie się w dniach 18-20 września w Opolu. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez stronę internetową http://wspolniedlaprzyszlosci.pl. Na stronie znajduje się również program wydarzenia oraz wszelkie inne informacje dotyczące forum.

 
 
Organizatorzy Forum:
 

Fundacja Sapere Aude

Stowarzyszenie KoLiber

Stowarzyszenie Młodzi dla Polski

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!