Wyjątkowe spotkanie w Krakowie! Naszym gościem benedyktyn o. Nivakoff – Opat Nursji

2024-07-11 00:00:00
Wyjątkowe spotkanie w Krakowie! Naszym gościem benedyktyn o. Nivakoff – Opat Nursji

Kontynuują misję świętego Benedykta – patrona Europy. Poznali prawdziwy smak życia. Oto mnisi, którzy przetrwali ogromny kataklizm, a następnie odbudowali wspaniały ośrodek duchowny w Nursji i własnym życiem dają przykład wzrastania do świętości. Takie spotkanie, jak to, które organizujemy dla Państwa już w piątek 19 lipca, nie zdarza się często. Zapraszamy – wstęp wolny!

Nasz prelegent, który przybywa na to spotkanie z Włoch, na własne oczy widział ogrom zniszczeń po trzęsieniu ziemi w 2016 r., które nawiedziło północne Włochy. Przewodząc wspólnocie ojców benedyktynów w Nursji, ojciec Benedykt Nivakoff OSB musiał nierzadko podejmować trudne decyzje. Dziś to kwitnący wiarą i rozmaitymi charyzmatami ośrodek duchowny, do którego z każdym rokiem przybywa coraz więcej pielgrzymów. Mowa o opactwie we włoskiej Nursji – tam, gdzie przed wiekami żył i działał święty Benedykt.

 

Ośrodek w Nursji jest szczególnie bliski naszemu środowisku. Dzięki staraniom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, udało się na skalę ogólnopolską rozpropagować Medalik św. Benedykta oraz modlitwę-egzorcyzm za wstawiennictwem tego wielkiego świętego. Nasza akcja, którą przed kilkoma laty zatytułowaliśmy „Święty Benedykcie – broń mnie od złego!” miała jeszcze jeden cel – zorganizowanie wymiernej, materialnej pomocy dla ojców benedyktynów, po tym jak doszło do zrujnowania dotychczasowego miejsca kultu w Nursji. Dotkliwe trzęsienie ziemi dokonało bowiem ogromnych zniszczeń w tamtejszej bazylice. Jedyną nadzieją dla benedyktynów i wiernych przybywających do Nursji pozostał klasztorny kościół, który jednak również wymagał poważnych prac budowlanych i remontowych. Za sprawą tej kampanii i hojności naszych Przyjaciół, udało się wmurować polską cegłę w odbudowę i renowację tej pięknej świątyni położonej na obrzeżach Nursji.

 

O akcji pomocy dla Nursji pisaliśmy szeroko w naszych mediach oraz na stronie piotrskarga.pl. Teraz do naszego kraju przybywa o. Benedykt Nivakoff OSB, który jest opatem Nursji. Na spotkaniu, które organizujemy dla Państwa w Krakowie, będzie opowiadał m.in. o sprawach takich jak:

- Reguła św. Benedykta, życie wg. Reguły, miłość i wierność Regule.

- Jak praktycznie przekłada się przestrzeganie Reguły na życie mnicha: posty, czuwania, wigilie, praca; oraz duchowo: posłuszeństwo, pokora, umieranie dla siebie, nieustanna modlitwa itd.

- Duchowość benedyktyńska, czym jest i jak może być pomocna tym którzy żyją w świecie.

- Unum necessarium -  Oficjum i Ofiara Mszy Świętej w centrum życia mnicha. 

- Powołanie do życia mniszego w myśl reguły patrona wspólnoty – świętego Benedykta z Nursji.

- Wspólnota mnichów w Nursji i ich życie codzienne.

To unikalne spotkanie odbędzie się już w piątek 19 lipca 2024 r. o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich Państwa, w tym szczególnie osoby młode, poszukujące swojej drogi powołaniowej, do sali konferencyjnej hotelu Golden Tulip w Krakowie (poziom -1), przy ul. Krakowskiej 28. Naszym gościem i prelegentem będzie opat Nursji o. Benedykt Nivakoff OSB. Na spotkaniu zapewnimy obecność tłumacza. Wstęp wolny!

 

Zachęcamy także do zapoznania się z krótkimi materiałami wideo prezentującymi życie benedyktynów w Nursji:


piotrskarga.pl

19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.
„Mężczyzna. Co to znaczy?” to temat spotkania z red. Krystianem Kratiukiem, na jakie zapraszamy do Poznania na wtorek 25 marca 2025 roku. W dobie celowego zacierania znaczenia męstwa, odpowiedzialności i roli ojca w rodzinie dyskusja o tym, jak uchronić się przed demolowaniem porządku społecznego, opartego na tradycyjnych rolach kobiet i mężczyzn, jest niezwykle aktualna. Szczególnie wobec planów wdrażania szkodliwych programów edukacyjnych, pisanych pod dyktando lewicowych radykałów.