Wyślij protest do Muzeum Narodowego w Krakowie

2011-12-16 00:00:00
Wyślij protest do Muzeum Narodowego w Krakowie

Dyrekcja Muzeum Narodowego w Krakowie uznała, że „artystka”  Katarzyna Kozyra zasłużyła sobie na prestiżową lokalizację dla swych "dzieł", wśród których są m.in.: filmy z udziałem pederastów, sprofanowany krzyż czy 
instalacje ukazujące dewiacje seksualne i nagość ciał starych ludzi. Wyślij protest do Muzeum Narodowego w Krakowie! 
 

Szanowna Pani
Zofia Gołubiew
Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie
 
Stanowczo protestuję przeciwko obecności w murach Muzeum Narodowego w Krakowie haniebnych wytworów „twórczości” Katarzyny Kozyry – zwanej w mediach – artystką! 
 
Od wielu lat osoba ta swymi prowokacyjnymi i obraźliwymi „dziełami” wzbudza protesty opinii publicznej. 
Ze względu na takt i minimum przyzwoitości można przypomnieć tylko część „dorobku”, którym wg Dyrekcji Muzeum Narodowego w Krakowie pani Kozyra zasłużyła sobie na tak prestiżową lokalizację dla swych „dzieł”: epatowanie filmami z udziałem pederastów, epatowanie dewiacjami seksualnymi, nagością ciał starych ludzi oraz profanowanie krzyża itp.
 
Czy w 38 milionowym kraju brakuje artystów, których zainteresowania wolne są od tematów orgiastyczno - odrażających?
 
Uważam, że Muzeum Narodowe w Krakowie opłacane również z moich podatków zdecydowanie nie jest miejscem, do prezentowania  treści, które można by określić wandalizmem kulturowym.  
 
Z poważaniem

1. SKOPIUJ, PODPISZ I WYŚLIJ:
dyrekcja@muzeum.krakow.pl - Muzeum Narodowe w Krakowie al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
2. WYŚLIJ WIADOMOŚĆ RÓWNIEŻ DO WIADOMOŚCI:
kuria@diecezja.krakow.pl – Jego Eminencja Ks. Kard. Stanisław Dziwisz
minister@mkidn.gov.pl  - Bogdan Zdrojewski , Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
3. PRZEŚLIJ TĘ WIADOMOŚĆ ZNAJOMYM
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.