XI Katolickie Dni Filmowe

2017-03-14 00:00:00
XI Katolickie Dni Filmowe

Serdecznie zapraszamy na XI Katolickie Dni Filmowe. Dobór filmów pomyślany został tak, by poszerzał wiedzę oraz ożywiał ducha wiary.

 

XI Katolickie Dni Filmowe 18-19 marca 2017 odbędą się w Mokotowskim Domu Kultury „Centrum Łowicka ”, przy ul. Łowickiej 21. Wstęp na filmy jest wolny.

 

Podczas Festiwalu będzie możliwość dyskusji z redaktorem PCh24 Łukaszem Karpielem, który pojawi się w związku z pokazem filmu „Nienawiść”

 
Program:
 
Sobota, 18 marca
 
12:00 Otwarcie pokazów
 

12:10 Prezentacja filmów z VIII Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci 2016

 

Bitwa Wrocławska, dok., reż. Beata Januchta, 115 min.

 

Solidaruchy z Rakowieckiej, dok., reż. Arkadiusz Gołębiewski, 55 min.

 

Dotknięcie anioła, dok. fabularyzowany, reż. Marek Tomasz Pawłowski, 70 min., nagroda za najlepszy film dokumentalny na festiwalach TrueDoc Documentary na Ukrainie oraz AeganDocs Film Festival w Grecji, wyróżnienie im. Janusza Krupskiego na VIII Festiwalu NNW 2016.

 
Przerwa 
 

16:30 Rok 1966, dok., reż. Rafał Geremek, Muzeum Historii Polski, 30 min.

 

17:00 Spotkanie z Krzysztofem Wojciechowskim

 
Generał Anders, dok., 35 min.
 
Nieobecny, dok., 12 min.
 

18:10 Smoleńsk, dramat., reż. Antoni Krauze, 2016, 120 min.

 
Zakończenie ok. 20:10 
 
Niedziela, 19 marca
 
12:00 Otwarcie pokazów
 

12:10 Żołnierz niezłomny Kościoła, dok., reż. Jolanta Hajdasz, 25 min.

 

12:40 Wezwanie do Fatimy, dok., reż. Thomas McCormack, 70 min.

 
Przerwa
 

14:00 Wszystko o człowieku – The Human Experience, dok., reż. Charles Kinnane, 90 min. Nagrody: Atlanta DocuFest 2009 - Festival Prize; Charlotte Film Festival 2009 - Nagroda Publiczności; Long Island Film Festival

 

2009 - Best of Fest; Mexico International Film Festival 2009 - Golden Palm Award; New York International Independent Film & Video Festival 2009 - Grand Jury Prize.

 

Po projekcji spotkanie z organizatorami pokazów filmu w Polsce 

 
Przerwa
 

16:00 Historia Marii, dramat biograf., reż. Jean Pierre Améris, Francja, 95 min.

Przerwa
 
17:40 Nienawiść, dok., 35 min.

przed projekcją spotkanie z redaktorem portalu PCh24.pl,.

 

18:40 Aleppo. Notatki z ciemności, dok., reż. Wojciech Szumowski, Michał Przedlacki, 88 min.

 
Zakończenie ok. 20:10
 

W przerwach zapraszamy do dobrze zaopatrzonego bufetu.

 
WSTĘP WOLNY
 
    
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!