XIX Kongres Konserwatywny – debata o współczesnych zagrożeniach

2022-10-25 00:00:00
XIX Kongres Konserwatywny – debata o współczesnych zagrożeniach

Nieograniczone zakusy globalistów przeciw prawom jednostek, wolnościom obywatelskim i prawom naturalnym, tworzącym cywilizację chrześcijańską – m.in. o tych zagrożeniach dla współczesnego świata mówili prelegenci XIX Kongresu Konserwatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sobotę 22 października w Niepołomicach. Temat tegorocznego Kongres brzmiał: „Globalizm – Wielki Reset: zagrożenie dla tradycji, rodziny i własności”.

 

Walka z woli Darczyńców

 

Rozpoczynając XIX Kongres Konserwatywny prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak odniósł się do nowych wyzwań, które stanęły przed środowiskami chrześcijańskimi, chcącymi walczyć o zachowanie właściwego miejsca Kościoła i religii w codziennym życiu. Prezes Sławomir Olejniczak podkreślił znaczenie takich wydarzeń jak Kongres Konserwatywny dla konsolidacji ludzi i organizacji wiernych nauce Chrystusa, złożył też podziękowania Darczyńcom Stowarzyszenia, dzięki którym możliwa była organizacja XIX Kongresu Konserwatywnego i możliwe są dzieła służące obronie wiary i Ojczyzny.

Jak podkreślił podczas otwarcia XIX Kongresu Konserwatywnego prezes Sławomir Olejniczak, wskazane przez Matkę Bożą w Fatimie w 1917 roku błędy Rosji to zarówno agresywna polityka, jak i sianie strachu. Dzisiaj te błędy noszą nie tylko krwawe, czerwone kolory, ale przybierają kolor zielony i tęczowy. Niemniej zawsze jest to ta sama walka między dziećmi Niewiasty a dziećmi węża, w której szatan jest skazany na przegraną. Tę walkę Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi prowadzi od ponad dwóch dekad dzięki Darczyńcom – ludziom wrażliwym na losy Kościoła i Polski.

 

Nagroda im. Ks. Piotra Skargi

 

Miłym akcentem sobotniego wydarzenia było uroczyste ogłoszenie laureatów Nagrody im. Ks. Piotra Skargi. W tym roku Kapituła Nagrody postanowiła uhonorować prof. Wojciecha Roszkowskiego oraz historyka, dziennikarza i reżysera filmowego Dariusza Walusiaka. Laudacje dla laureatów wygłosił wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.

Prof. Wojciech Roszkowski przy okazji odbioru nagrody zwrócił uwagę na kryzys społeczny i kulturowy, który dotyka całego świata – świata postprawdy, w którym nic się nie liczy, lecz dokonuje się w nim rewolucja postprawdy.

– Żyjemy w dziwnych czasach, żyjemy w czasach, w których takie pojęcia jak tradycja, rodzina czy własność, zostały wykoślawione czy poddane jakiejś obróbce medialno-psychologicznej, w której nic się nie liczy – mówił prof. Wojciech Roszkowski.

Drugi laureat Nagrody im. Ks. Piotra Skargi, Dariusz Walusiak, przypomniał m.in. o potrzebie dochowania wierności wartościom i zasadom, jakie budowały polski patriotyzm, oraz o konieczności codziennej pobożności, modlitwy oraz obecności ludzi Kościoła Rzymskiego w życiu  publicznym.

 

Globalizm – wielki reset

 

W wykładowej części Kongresu tematy referatów odnosiły się do zagrożeń niesionych przez postęp technologiczny, który może być źle wykorzystany jeżeli stanie się narzędziem w rękach bezdusznych – albo wręcz antycywilizacyjnych – korporacji, władz państwowych dążących do totalnej kontroli swoich obywateli lub naukowców, wierzących że człowiek może „stać się Bogiem” i bezkarnie dokonywać niebezpiecznych eksperymentów.

Do trudnego problemu, sprowadzającego się do pytania o to, czy globaliści zdołają zawładnąć naszym życiem oraz o to, jaką rolę może i powinien odegrać Kościół w walce o normalność świata, odnosiły się wystąpienia prelegentów, którzy podawali czasami wręcz szokujące informacje o zapędach globalistów, zasiadających w najróżniejszych gremiach decydenckich.

Prelekcje odnoszące się do tytułowego tematu „Globalizm – Wielki Reset: zagrożenie dla tradycji, rodziny i własności” wygłosili: wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach („Zrównoważony rozwój jako przykład jawnego spisku elit przeciw ludzkości”), red. Jan Pospieszalski („Agenda zrównoważonego rozwoju w Kościele”), dr Grzegorz Osiński („Co kryje pojęcie transhumanizmu?”) oraz dr Jakub Majewski („Cyfryzacja jako aparat kontroli społeczeństwa”).

O przebiegu Kongresu i podejmowanych na nim zagadnieniach można szerzej przeczytać na portalu wydawanym przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi PCh24.pl  a relację filmową z Kongresu można obejrzeć na kanale PCh24TV.

Ważnym i oczekiwanym przez uczestników Kongresu wydarzeniem był przedpremierowy pokaz wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi filmu pt. „Władcy Świata. Część I: Bill Gates”, w reżyserii Piotra Relicha. Ujawnianie skrywanych przed opinią publiczną powiązań między wielkim światowym biznesem, organizacjami międzynarodowym, rządzącymi państwami a – nawet! – Watykanem to niewątpliwy atut filmu Piotra Relicha, który warto polecić osobom poszukującym prawdy o wdrażaniu mechanizmów kontroli społeczeństw na całym świecie.

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.