Zapraszamy do Szczecina: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

2024-02-13 00:00:00
Zapraszamy do Szczecina: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.

Ksiądz dr Roman Piwowarczyk opisał odkrycie, które teoretycznie brzmi zupełnie niezwykle, ale tak właściwie... jest przewidywalne dla każdego człowieka wiary. Chodzi bowiem o odkrycie przez badaczy z Dalekiego Wschodu dużych fragmentów Arki Noego, ukrytych pod skałami w trzech lokalizacjach. Prelegent naszego najbliższego spotkania w Szczecinie nie tylko zgłębił ten temat badawczo i dziennikarsko – dostał się m.in. na rzeczoną górę Ararat aby badać przedmioty, jakie odkryto w jednym z tych miejsc - ale również zaprosił pierwszych współczesnych odkrywców do złożenia wizyty w naszym kraju.

 

Książka, którą wydała „Fronda”, mówi o potopie jako wydarzeniu historycznym i realnym. Jak mówi jej autor, ks. dr Piwowarczyk, udało się pozyskać liczne źródła u niezależnych badaczy, dokonać kwerend w licznych bibliotekach, zorganizować cztery konferencje w Polsce oraz wziąć udział w sympozjum w Turcji. Niejako ukoronowaniem tych starań jest wspomniana publikacja. Dokonana w niej synteza zebranych danych to porażająco autentyczna opowieść o potopie z czasów Noego - o wydarzeniu o charakterze nadprzyrodzonym, którego ślady w ukryciu przetrwały do czasów współczesnych.

ks dr roman piwowarczyk - klub polonia christiana

 

Nasz prelegent ma stopień naukowy doktora filozofii. Ks. dr Roman Piwowarczyk pełni funkcję proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej. Jest też dziekanem Wydziału Nauk Społeczno-Ekonomicznych Szkoły Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi. Należy do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

 

Spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem pt. „Arka Noego odnaleziona” odbędzie się już w czwartek 22 lutego 2024 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19:15 – wstęp wolny!

 

 

piotrskarga.pl

 

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.