Zapraszamy do Szczecina: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

2024-02-13 00:00:00
Zapraszamy do Szczecina: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.

Ksiądz dr Roman Piwowarczyk opisał odkrycie, które teoretycznie brzmi zupełnie niezwykle, ale tak właściwie... jest przewidywalne dla każdego człowieka wiary. Chodzi bowiem o odkrycie przez badaczy z Dalekiego Wschodu dużych fragmentów Arki Noego, ukrytych pod skałami w trzech lokalizacjach. Prelegent naszego najbliższego spotkania w Szczecinie nie tylko zgłębił ten temat badawczo i dziennikarsko – dostał się m.in. na rzeczoną górę Ararat aby badać przedmioty, jakie odkryto w jednym z tych miejsc - ale również zaprosił pierwszych współczesnych odkrywców do złożenia wizyty w naszym kraju.

 

Książka, którą wydała „Fronda”, mówi o potopie jako wydarzeniu historycznym i realnym. Jak mówi jej autor, ks. dr Piwowarczyk, udało się pozyskać liczne źródła u niezależnych badaczy, dokonać kwerend w licznych bibliotekach, zorganizować cztery konferencje w Polsce oraz wziąć udział w sympozjum w Turcji. Niejako ukoronowaniem tych starań jest wspomniana publikacja. Dokonana w niej synteza zebranych danych to porażająco autentyczna opowieść o potopie z czasów Noego - o wydarzeniu o charakterze nadprzyrodzonym, którego ślady w ukryciu przetrwały do czasów współczesnych.

ks dr roman piwowarczyk - klub polonia christiana

 

Nasz prelegent ma stopień naukowy doktora filozofii. Ks. dr Roman Piwowarczyk pełni funkcję proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej. Jest też dziekanem Wydziału Nauk Społeczno-Ekonomicznych Szkoły Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi. Należy do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

 

Spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem pt. „Arka Noego odnaleziona” odbędzie się już w czwartek 22 lutego 2024 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19:15 – wstęp wolny!

 

 

piotrskarga.pl

 

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.