Zapraszamy na panel dyskusyjny ,,Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa"

2020-01-07 00:00:00
Zapraszamy na panel dyskusyjny ,,Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa"

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

Rewolucja obyczajowa i procesy dechrystianizacyjne, które przeobraziły w minionych dekadach oblicze Zachodu, w ostatnich latach wywierają niezwykle silny nacisk na Polskę i naszych sąsiadów. W związku z tym w krajach całego regionu ma miejsce zjawisko, które wcześniej stało się udziałem zachodnio-europejskiej prawicy.

Pomimo wspólnego dla naszych krajów doświadczenia sowieckiej okupacji oraz tradycyjnych antyrosyjskich resentymentów w krajach takich jak Polska czy Węgry, do głosu w środowiskach konserwatywnych i chrześcijańskich dochodzi tzw. opcja prorosyjska, upatrująca w Moskwie obrońcy chrześcijaństwa, a w jej polityce konfrontacji ze światem zachodnim -remedium na ideologiczny napór ateizmu i elgiebetyzmu.

Z drugiej strony – lewicowe media próbują kolportować pogląd, jakoby opór wobec rewolucji obyczajowej w Polsce był inspirowany przez Moskwę. Organizatorzy konferencji uważają, że są to zjawiska bardzo niepokojące.

Czy z perspektywy polskiego katolika i konserwatysty rządzona przez elity władzy wywodzące się z dawnych sowieckich służb specjalnych Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzią wyjątkowi goście panelu dyskusyjnego:
- prof. Andrzej Nowak;
-  prof. Mieczysław Ryba;
-  prof. Henryk Głębocki;
- red. Grzegorz Górny;
- red Piotr Doerre;

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Wstęp wolny!

PiotrSkarga.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.