Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Wydawnictwo książkowe Fronda serdecznie zapraszają na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz red. Pawłem Lisickim dotyczące ich najnowszej wspólnej książki pt. „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Spotkanie autorskie poprowadzi doskonale znany naszym Darczyńcom i Czytelnikom red. Paweł Chmielewski.
Obaj autorzy to postacie, których nie trzeba przedstawiać naszym odbiorcom. Naczelny tygodnika „Do Rzeczy” red. Paweł Lisicki regularnie gości w programach realizowanych przez telewizję PCh24TV oraz na spotkaniach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Podobnie ksiądz prof. Waldemar Chrostowski, który wystąpił m.in. w głośnym filmie „Via Dolorosa” oraz w cyklu „Kto zabił Jezusa?” (wspólnie z red. Lisickim). Kontynuując ten wątek badawczy, mamy dla Państwa zaproszenie na spotkanie autorskie z obu tymi osobistościami, które zostało objęte patronatem medialnym przez magazyn „Polonia Christiana” oraz przez portal PCh24.pl.
Data i godzina spotkania: 20 marca (środa) 2024 r., godz. 18:00
Miejsce spotkania: sala w podziemiach Kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie
Adres: Plac Grzybowski 3/5 w Warszawie
Na spotkanie wstęp wolny.
„Rozmowy Jerozolimskie” to niezwykła książka będąca pokłosiem wyprawy Księdza Profesora Waldemara Chrostowskiego i Pawła Lisickiego do Ziemi Świętej. Zadają ważne pytania, które od początku zawsze poruszały chrześcijan. Jak doszło do procesu Jezusa? Dlaczego tak popularny początkowo Nauczyciel z Galilei skończył ostatecznie na krzyżu? Kim byli Jego sędziowie i oskarżyciele? Do jakich frakcji religijnych należeli i czym się one od siebie różniły? Dlaczego doszło do procesu przed rzymskim prefektem? Kim był Mesjasz dla ówczesnych Żydów? Kim byli kapłani i jaką rolę odgrywali w świątyni jerozolimskiej? Jak to się stało, że Mesjasz przyszedł do swego ludu, a ten Go nie przyjął?
Paweł Lisicki nakreśla w tych rozmowach tło historyczne, polityczne i społeczne, a jego rozmówca, ksiądz profesor Chrostowski, skupia się na wymiarze teologicznym i religijnym. To rozmowy spokrewnionych ze sobą w duchu, którzy wierzą, że ziemia Izraela jest „piątą Ewangelią”, że jej drzewa, drogi, jezioro, domy, zapachy, zgiełk i cisza, odsłaniają historię narodzin, życia, śmierci i chwalebnego Zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu.
piotrskarga.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy