Zatrzymać szkodliwe pomysły. Wyślij petycję przeciwko wykluczeniu milionów kierowców!

2023-01-20 00:00:00
Zatrzymać szkodliwe pomysły. Wyślij petycję przeciwko wykluczeniu milionów kierowców!

W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie… to dopiero początek!

 

Przyjęta w listopadzie 2022 roku uchwała Rady Miasta Krakowa o ustanowieniu całego obszaru miasta tzw. strefą czystego transportu została zaskarżona przez organizacje społeczne. Protestowali przeciw niej także zwykli mieszkańcy i przedsiębiorcy, widzący zagrożenie dla swojego dalszego funkcjonowania. Smutne jest to, że do samorządowych „elit” krakowskich nie docierały i nie docierają racjonalne argumenty podnoszone przez osoby i organizacje sprzeciwiające się „wygaszaniu” Krakowa.

 

Już dzisiaj bowiem w centrum miasta – w efekcie wprowadzenia bardzo wysokich opłat w rozrastającej się strefie płatnego parkowania – zamykane są zakłady rzemieślnicze, prywatne sklepy i punkty gastronomiczne. Z ograniczania dostępności komunikacyjnej szeroko rozumianego centrum miasta mogą cieszyć się tylko właściciele wielkich galerii handlowych, odbierających klientów rodzinnym sklepom i firmom. Centrum miasta już teraz się wyludnia!

 

Zapatrzeni w ideologiczne postulaty, prowadzące do wygaszania gospodarek państw, politycy i samorządowcy nie przyjmują argumentów wskazujących, że tzw. strefy czystego transportu tak naprawdę uderzają głównie w najuboższych oraz stają się obszarami zamkniętymi dla użytkowników samochodów. W tym samym czasie nad takimi „czystymi strefami” wznoszą się i lądują samoloty emitujące duże ilości spalin.

 

Drastyczny jest tu przykład Krakowa, korzystającego z lotniska w Balicach, do którego trasa samolotów (startujących i lądujących) prowadzi nad samym miastem. Zacietrzewieni pseudoekolodzy chcą walczyć z samochodami, ale nie odnoszą się też do argumentów wskazujących m.in., że w centrum Krakowa stężenie pyłów jest największe w nocy, gdy ruch aut jest minimalny. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w trakcie procedowania krakowskiej uchwały o tzw. Strefie Czystego Transportu (m.in. tutaj).

 

Warszawa, Wrocław i Rzeszów – mieszkańcy na celowniku urzędników

 

Czekając na rozstrzygnięcie przez sąd administracyjny skarg na uchwałę Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia w podwawelskim grodzie wspomnianej strefy, nie bądźmy obojętni na pomysły włodarzy innych miast, którzy także chcą się przypodobać klimatycznemu lobby w kraju i w Europie.

 

Czas powiedzieć STOP! zgubnym działaniom i szaleństwu, którego owoce mogą zrujnować życie setek tysięcy ludzi na obszarze aglomeracji warszawskiej, wrocławskiej i rzeszowskiej. Nad mieszkańcami tych miast już zawisło widmo przyjęcia podobnych uchwał, odbierających podstawowe prawa i wolności setkom tysięcy, jeśli nie milionom kierowców. Dlatego zachęcamy Państwa do podpisania petycji „Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców!”, której faktycznym celem jest obrona normalności, prawa do wolności i do swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Pod tym linkiem każdy z Państwa może podpisać apel, który zostanie wysłany do prezydentów Warszawy, Wrocławia i Rzeszowa.

 

W treści petycji skierowanej do prezydentów Trzaskowskiego, Sutryka i Fijołka, których urzędy powielają drogę włodarzy Krakowa, czytamy: „Nieporozumieniem jest forsowanie takiego pomysłu bez zbadania skutków ekonomicznych i społecznych takiej decyzji. Brak takiej informacji podważa wiarygodność działania władzy publicznej. Mało tego, kierowany przez Pana urząd nie wykonał także rzetelnej analizy oddziaływania gospodarczego i wpływu wykluczenia olbrzymiej liczby użytkowników samochodów na dostęp do edukacji, usług społecznych, miejsc kultu religijnego, placówek służby zdrowia i zakładów usługowych.”

 

Budujemy społeczny sprzeciw wobec rewolucyjnej agendy

 

Aby nie dopuścić do wyludniania się miast i niszczenia życia społeczno – gospodarczego, musimy podjąć wspólne działania. Dlatego gorąco Państwa prosimy o włączenie się w tę akcję protestu, która kierowana jest do prezydentów trzech dużych miast po to, aby w kolejnych samorządach nie znaleźli się ich naśladowcy, za nic mający potrzeby mieszkańców i przyszłość miast w Polsce. Prosimy też o rozesłanie informacji o akcji do Państwa bliskich i znajomych, czy to poprzez przekazanie im poniższego linka do petycji, czy też zalinkowania niniejszego tekstu.

 

Petycja jest kolejną z cyklu kampanii społecznych, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi podejmuje na rzecz obrony mieszkańców polskich miast przed realizacją Agendy 2030 i tzw. celów zrównoważonego rozwoju. Szerzej o agendzie rewolucjonistów zasłaniających się „klimatycznymi” i „ekologicznymi” postulatami piszemy na naszym portalu PCh24.pl.

 

Prosimy o dołączenie do petycji poprzez skorzystanie z tego linka prowadzącego do strony nieoddamyaut.pl/strefy-czystego-transportu

 

PiotrSkarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.