Zatrzymać szkodliwe pomysły. Wyślij petycję przeciwko wykluczeniu milionów kierowców!

2023-01-20 00:00:00
Zatrzymać szkodliwe pomysły. Wyślij petycję przeciwko wykluczeniu milionów kierowców!

W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie… to dopiero początek!

 

Przyjęta w listopadzie 2022 roku uchwała Rady Miasta Krakowa o ustanowieniu całego obszaru miasta tzw. strefą czystego transportu została zaskarżona przez organizacje społeczne. Protestowali przeciw niej także zwykli mieszkańcy i przedsiębiorcy, widzący zagrożenie dla swojego dalszego funkcjonowania. Smutne jest to, że do samorządowych „elit” krakowskich nie docierały i nie docierają racjonalne argumenty podnoszone przez osoby i organizacje sprzeciwiające się „wygaszaniu” Krakowa.

 

Już dzisiaj bowiem w centrum miasta – w efekcie wprowadzenia bardzo wysokich opłat w rozrastającej się strefie płatnego parkowania – zamykane są zakłady rzemieślnicze, prywatne sklepy i punkty gastronomiczne. Z ograniczania dostępności komunikacyjnej szeroko rozumianego centrum miasta mogą cieszyć się tylko właściciele wielkich galerii handlowych, odbierających klientów rodzinnym sklepom i firmom. Centrum miasta już teraz się wyludnia!

 

Zapatrzeni w ideologiczne postulaty, prowadzące do wygaszania gospodarek państw, politycy i samorządowcy nie przyjmują argumentów wskazujących, że tzw. strefy czystego transportu tak naprawdę uderzają głównie w najuboższych oraz stają się obszarami zamkniętymi dla użytkowników samochodów. W tym samym czasie nad takimi „czystymi strefami” wznoszą się i lądują samoloty emitujące duże ilości spalin.

 

Drastyczny jest tu przykład Krakowa, korzystającego z lotniska w Balicach, do którego trasa samolotów (startujących i lądujących) prowadzi nad samym miastem. Zacietrzewieni pseudoekolodzy chcą walczyć z samochodami, ale nie odnoszą się też do argumentów wskazujących m.in., że w centrum Krakowa stężenie pyłów jest największe w nocy, gdy ruch aut jest minimalny. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w trakcie procedowania krakowskiej uchwały o tzw. Strefie Czystego Transportu (m.in. tutaj).

 

Warszawa, Wrocław i Rzeszów – mieszkańcy na celowniku urzędników

 

Czekając na rozstrzygnięcie przez sąd administracyjny skarg na uchwałę Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia w podwawelskim grodzie wspomnianej strefy, nie bądźmy obojętni na pomysły włodarzy innych miast, którzy także chcą się przypodobać klimatycznemu lobby w kraju i w Europie.

 

Czas powiedzieć STOP! zgubnym działaniom i szaleństwu, którego owoce mogą zrujnować życie setek tysięcy ludzi na obszarze aglomeracji warszawskiej, wrocławskiej i rzeszowskiej. Nad mieszkańcami tych miast już zawisło widmo przyjęcia podobnych uchwał, odbierających podstawowe prawa i wolności setkom tysięcy, jeśli nie milionom kierowców. Dlatego zachęcamy Państwa do podpisania petycji „Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców!”, której faktycznym celem jest obrona normalności, prawa do wolności i do swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Pod tym linkiem każdy z Państwa może podpisać apel, który zostanie wysłany do prezydentów Warszawy, Wrocławia i Rzeszowa.

 

W treści petycji skierowanej do prezydentów Trzaskowskiego, Sutryka i Fijołka, których urzędy powielają drogę włodarzy Krakowa, czytamy: „Nieporozumieniem jest forsowanie takiego pomysłu bez zbadania skutków ekonomicznych i społecznych takiej decyzji. Brak takiej informacji podważa wiarygodność działania władzy publicznej. Mało tego, kierowany przez Pana urząd nie wykonał także rzetelnej analizy oddziaływania gospodarczego i wpływu wykluczenia olbrzymiej liczby użytkowników samochodów na dostęp do edukacji, usług społecznych, miejsc kultu religijnego, placówek służby zdrowia i zakładów usługowych.”

 

Budujemy społeczny sprzeciw wobec rewolucyjnej agendy

 

Aby nie dopuścić do wyludniania się miast i niszczenia życia społeczno – gospodarczego, musimy podjąć wspólne działania. Dlatego gorąco Państwa prosimy o włączenie się w tę akcję protestu, która kierowana jest do prezydentów trzech dużych miast po to, aby w kolejnych samorządach nie znaleźli się ich naśladowcy, za nic mający potrzeby mieszkańców i przyszłość miast w Polsce. Prosimy też o rozesłanie informacji o akcji do Państwa bliskich i znajomych, czy to poprzez przekazanie im poniższego linka do petycji, czy też zalinkowania niniejszego tekstu.

 

Petycja jest kolejną z cyklu kampanii społecznych, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi podejmuje na rzecz obrony mieszkańców polskich miast przed realizacją Agendy 2030 i tzw. celów zrównoważonego rozwoju. Szerzej o agendzie rewolucjonistów zasłaniających się „klimatycznymi” i „ekologicznymi” postulatami piszemy na naszym portalu PCh24.pl.

 

Prosimy o dołączenie do petycji poprzez skorzystanie z tego linka prowadzącego do strony nieoddamyaut.pl/strefy-czystego-transportu

 

PiotrSkarga.pl

Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.