Zatrzymać szkodliwe pomysły. Wyślij petycję przeciwko wykluczeniu milionów kierowców!

2023-01-20 00:00:00
Zatrzymać szkodliwe pomysły. Wyślij petycję przeciwko wykluczeniu milionów kierowców!

W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie… to dopiero początek!

 

Przyjęta w listopadzie 2022 roku uchwała Rady Miasta Krakowa o ustanowieniu całego obszaru miasta tzw. strefą czystego transportu została zaskarżona przez organizacje społeczne. Protestowali przeciw niej także zwykli mieszkańcy i przedsiębiorcy, widzący zagrożenie dla swojego dalszego funkcjonowania. Smutne jest to, że do samorządowych „elit” krakowskich nie docierały i nie docierają racjonalne argumenty podnoszone przez osoby i organizacje sprzeciwiające się „wygaszaniu” Krakowa.

 

Już dzisiaj bowiem w centrum miasta – w efekcie wprowadzenia bardzo wysokich opłat w rozrastającej się strefie płatnego parkowania – zamykane są zakłady rzemieślnicze, prywatne sklepy i punkty gastronomiczne. Z ograniczania dostępności komunikacyjnej szeroko rozumianego centrum miasta mogą cieszyć się tylko właściciele wielkich galerii handlowych, odbierających klientów rodzinnym sklepom i firmom. Centrum miasta już teraz się wyludnia!

 

Zapatrzeni w ideologiczne postulaty, prowadzące do wygaszania gospodarek państw, politycy i samorządowcy nie przyjmują argumentów wskazujących, że tzw. strefy czystego transportu tak naprawdę uderzają głównie w najuboższych oraz stają się obszarami zamkniętymi dla użytkowników samochodów. W tym samym czasie nad takimi „czystymi strefami” wznoszą się i lądują samoloty emitujące duże ilości spalin.

 

Drastyczny jest tu przykład Krakowa, korzystającego z lotniska w Balicach, do którego trasa samolotów (startujących i lądujących) prowadzi nad samym miastem. Zacietrzewieni pseudoekolodzy chcą walczyć z samochodami, ale nie odnoszą się też do argumentów wskazujących m.in., że w centrum Krakowa stężenie pyłów jest największe w nocy, gdy ruch aut jest minimalny. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w trakcie procedowania krakowskiej uchwały o tzw. Strefie Czystego Transportu (m.in. tutaj).

 

Warszawa, Wrocław i Rzeszów – mieszkańcy na celowniku urzędników

 

Czekając na rozstrzygnięcie przez sąd administracyjny skarg na uchwałę Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia w podwawelskim grodzie wspomnianej strefy, nie bądźmy obojętni na pomysły włodarzy innych miast, którzy także chcą się przypodobać klimatycznemu lobby w kraju i w Europie.

 

Czas powiedzieć STOP! zgubnym działaniom i szaleństwu, którego owoce mogą zrujnować życie setek tysięcy ludzi na obszarze aglomeracji warszawskiej, wrocławskiej i rzeszowskiej. Nad mieszkańcami tych miast już zawisło widmo przyjęcia podobnych uchwał, odbierających podstawowe prawa i wolności setkom tysięcy, jeśli nie milionom kierowców. Dlatego zachęcamy Państwa do podpisania petycji „Nie oddamy miasta! Ulice dla mieszkańców!”, której faktycznym celem jest obrona normalności, prawa do wolności i do swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Pod tym linkiem każdy z Państwa może podpisać apel, który zostanie wysłany do prezydentów Warszawy, Wrocławia i Rzeszowa.

 

W treści petycji skierowanej do prezydentów Trzaskowskiego, Sutryka i Fijołka, których urzędy powielają drogę włodarzy Krakowa, czytamy: „Nieporozumieniem jest forsowanie takiego pomysłu bez zbadania skutków ekonomicznych i społecznych takiej decyzji. Brak takiej informacji podważa wiarygodność działania władzy publicznej. Mało tego, kierowany przez Pana urząd nie wykonał także rzetelnej analizy oddziaływania gospodarczego i wpływu wykluczenia olbrzymiej liczby użytkowników samochodów na dostęp do edukacji, usług społecznych, miejsc kultu religijnego, placówek służby zdrowia i zakładów usługowych.”

 

Budujemy społeczny sprzeciw wobec rewolucyjnej agendy

 

Aby nie dopuścić do wyludniania się miast i niszczenia życia społeczno – gospodarczego, musimy podjąć wspólne działania. Dlatego gorąco Państwa prosimy o włączenie się w tę akcję protestu, która kierowana jest do prezydentów trzech dużych miast po to, aby w kolejnych samorządach nie znaleźli się ich naśladowcy, za nic mający potrzeby mieszkańców i przyszłość miast w Polsce. Prosimy też o rozesłanie informacji o akcji do Państwa bliskich i znajomych, czy to poprzez przekazanie im poniższego linka do petycji, czy też zalinkowania niniejszego tekstu.

 

Petycja jest kolejną z cyklu kampanii społecznych, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi podejmuje na rzecz obrony mieszkańców polskich miast przed realizacją Agendy 2030 i tzw. celów zrównoważonego rozwoju. Szerzej o agendzie rewolucjonistów zasłaniających się „klimatycznymi” i „ekologicznymi” postulatami piszemy na naszym portalu PCh24.pl.

 

Prosimy o dołączenie do petycji poprzez skorzystanie z tego linka prowadzącego do strony nieoddamyaut.pl/strefy-czystego-transportu

 

PiotrSkarga.pl

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.
22 stycznia 1863 roku Manifestem wydanym przez Tymczasowy Rząd Narodowy w Warszawie ogłoszono wybuch powstania przeciw Rosji. Na Litwie Polacy chwycili za oręż 1 lutego 1863 roku. Po upadku powstania, jesienią 1864 roku, carska Rosja zintensyfikowała działania rusyfikacyjne, zniesiona została autonomia Królestwa Polskiego, a represje polityczne i gospodarcze znacznie osłabiły pozycję Polaków na Litwie i Żmudzi oraz na obszarach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy.
Siedemdziesiąt lat temu rozpoczął się proces kurii krakowskiej, który był brutalnym atakiem na Kościół Katolicki w Polsce, dokonanym z pobudek politycznych i mającym osłabić znaczenie Kościoła w komunistycznej Polsce. Niechlubną kartę zapisała wówczas część intelektualistów, którzy włączyli się w atak na duchownych i poparli represje komunistyczne.
Już w sobotę 28 stycznia 2023 r. na mieszkańców północno-zachodniej Polski czekać będzie atrakcja w postaci pokazów publicznych pierwszej odsłony serii „Władcy Świata”, poświęconej postaci Billa Gatesa. Jest to produkcja studia PCh24TV, której wyreżyserowania podjął się Piotr Relich. Twórca filmu będzie obecny na wszystkich tych pokazach.
Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.